Podpisana umowa na przebudowę mostu w Mszanie Dolnej

10 października Zarząd Powiatu Limanowskiego reprezentowany przez Starostę Limanowskiego Mieczysława Urygę, Wicestarostę Agatę Zięba i Członka Zarządu Wojciecha Włodarczyka  podpisał umowę na przebudowę obiektu mostowego w ciągu drogi powiatowej nr 1625K Tenczyn – Glisne – Mszana Dolna w km 9+039 w m. Mszana Dolna – ul. Zarabie wraz z dojazdami.

Zadanie  obejmować będzie rozbiórkę nawierzchni, chodników i wyposażenia obiektu, wykonanie zabezpieczenia i przebudowę istniejących sieci, wykonanie tymczasowych podpór w przęsłach mostu, przebudowę ustroju nośnego polegającą na wykonaniu płyty wzmacniającej na istniejącej konstrukcji nośnej do nośności 40 ton oraz nawierzchnią bitumiczną, a także wykonanie odwodnienia mostu i przebudowę dojazdów do mostu.

Całkowity koszt zadania to 1 mln 777 tys. 436 zł. Z czego dofinansowane 50% środków pochodzi z  rezerwy celowej budżetu Państwa, pozyskanych przez Zarząd Powiatu Limanowskiego.

Wykonawcą zadania jest Zakład Budowy Mostów B.Gryglak, 33-394 Klęczany 192. Termin wykonania planowany jest do 16 grudnia 2019 roku.