Podpisana umowa w ramach projektu „Głęboka modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej Powiatu Limanowskiego”.

29 kwietnia Zarząd Powiatu Limanowskiego podpisał umowę na wykonanie dwunastu zadań częściowych w ramach projektu pn.: „Głęboka modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej Powiatu Limanowskiego”. Projekt ten współfinansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Poddziałanie 4.3.2. Głęboka modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej – SPR.

W podpisaniu umowy uczestniczyli Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Wicestarosta Limanowski Agata Zięba, Wójt Gminy Kamienica Władysław Sadowski oraz wykonawca zadania reprezentujący Konsorcjum firm (lider: F.H.U.B ZŁOCKI Robert Złocki, 33-334 Kamionka Wielka 343; partner: PPHU Bogdan Romanek, Oś. 1000-lecia 4b/12, 33-340 Stary Sącz).

W ramach realizacji projektu zostaną zaprojektowane i wykonane roboty polegające na modernizacji energetycznej oraz zmierzające do zwiększenia wykorzystywania odnawialnych źródeł energii, szczególnie: wymiana oświetlenia na energooszczędne (LED), montaż paneli fotowoltaicznych, modernizacja systemu grzewczego, docieplenie ścian lub stropów.

Modernizacja energetyczna obejmować będzie:
– budynek Bezpłatnej Powiatowej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego (medycznego) w Limanowej,
– budynek Domu Pomocy Społecznej w Limanowej,
– budynek I Liceum Ogólnokształcącego w Limanowej,
– budynek Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku,
– budynek Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej,
– budynek Zespołu Szkół nr 1 w Limanowej, budynek A,
– budynek Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Mszanie Dolnej,
– budynek Szkoły Podstawowej nr 1 PSP AK w Szczawie,
– budynek Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej,
– budynek POZ Szpitala Powiatowego w Limanowej,
– budynek Domu Wczasów Dziecięcych w Porębie Wielkiej.

Łączna wartość zadania wynosi 6 mln 844 tys. zł.