Starostwo Powiatowe w Limanowej
ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa

Podpisano porozumienia dot. nadzoru nad lasami

Nadleśniczy podpisuje dokumeny

10 stycznia bieżącego roku podpisane zostały porozumienia pomiędzy Starostą Limanowskim Janem Puchałą, a Nadleśniczymi Nadleśnictwa Limanowa i Stary Sącz oraz Dyrektorem Gorczańskiego Parku Narodowego.

Porozumienia dotyczyły powierzenia wybranych spraw z zakresu nadzoru nad gospodarką leśną w lasach niebędących własnością Skarbu Państwa. Spotkanie było również okazją do omówienia spraw bieżących.

W spotkaniu udział wzięli Starosta Limanowski Jan Puchała, Wicestarosta Limanowski Mieczysław Uryga, Dyrektor Gorczańskiego Parku Narodowego Janusz Tomasiewicz, Nadleśniczy Nadleśnictwa Limanowa Jan Legutko, Nadleśniczy Nadleśnictwa Stary Sącz Paweł Szczygieł, Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Limanowej Anna Fabia oraz pracownik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Limanowej Grzegorz Wrona.

Nadleśniczy podpisuje dokumeny

Na wstępie Starosta Limanowski Jan Puchała podziękował przedstawicielom Nadleśnictwa oraz Dyrektorowi Gorczańskiego Parku Narodowego za dotychczasową, wzrorową współpracę w zakresie nadzoru nad lasami, które nie są własnością Skarbu Państwa.

Podpisane podczas spotkania dokumenty dotyczyły m.in kontroli oraz nadzorowania właścicieli lasów w zakresie trwałego utrzymania lasów i zapewnienia ciągłości ich użytkowania, cechowania drewna i wystawiania właścicielom lasów dokumentów stwierdzających legalność pozyskania drewna, wykonywania zabiegów profilaktycznych i ochronnych zapobiegających rozprzestrzenianiu się i powstawaniu pożarów czy zapobiegania, wykrywania i zwalczania nadmiernie pojawiających i rozprzestrzeniających się organizmów szkodliwych, ochrony gleby i wód leśnych.

Starosta Limanowski podpisuje dokumeny