Podpisano umowę na kompleksowe opracowania Strategii Rozwoju Powiatu

Przedstawiciele Powiatu limanowksiego podczas podpisują umowę na opracowanie strategii dla powiatu limanowskiego

Przedstawiciele Powiatu Limanowskiego podpisali umowę na opracowanie nowej Strategii Rozwoju Powiatu Limanowskiego na lata 2019 – 2025,  która będzie wyznaczać aktualne oraz przyszłościowe kierunki rozwoju Powiatu. Umowę w dniu 28 sierpnia br., podpisali Starosta Limanowski Jan Puchała oraz Wicestarosta Limanowski Mieczysław Uryga.

Starostwo Powiatowe w Limanowej przystąpiło do prac związanych z opracowaniem nowej Strategii Rozwoju Powiatu Limanowskiego. W tym celu powołany został Zespołu ds. opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Limanowskiego na lata 2019 – 2025, złożony z przedstawicieli Starostwa Powiatowego oraz Rady Powiatu Limanowskiego.  Przewodniczącym zespołu jest Pan Jan Puchała – Starosta Limanowski, natomiast jego Zastępcą jest Pani Ewa Filipiak – Radna Powiatu Limanowskiego. Zespól będzie na bieżąco współpracował z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej – Małopolskim Instytutem Samorządu Terytorialnego i Administracji .

Prace nad Strategią będą mieć charakter partycypacyjny; udział w nich brać będą również przedstawiciele lokalnej społeczności. Dokument opublikowany będzie w roku 2019.