Podróż do świata barw – wernisaż wystawy prac Zofii Stanisz – Zoń pn. „Pouring – Poznaj tajemnice kolorów”

9 maja 2023 r.w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej miał miejsce wernisaż wystawy prac limanowskiej artystki Zofii  Stanisz Zoń, członkini ZNP Oddziału Limanowa, a także Sekcji Artystycznej Limanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Najnowsza wystawa zatytułowana „Pouring – Poznaj tajemnice kolorów” prezentuje prace wykonane w ciekawej i zyskującej coraz większą popularność  technice malarskiej pouringu (z ang. pour  – lać, wylać), która polega na tworzeniu obrazów poprzez rozlewanie farb z dodatkiem specjalnego medium, dzięki któremu farba staje się bardziej plastyczna, a kolory nie mieszają się ze sobą lecz tworzą na powierzchni wielobarwne, fantazyjne wzory.

Podczas wernisażu obecni  byli zaproszeni goście, wśród nich rodzina, przyjaciele i znajomi  artystki  jak również przedstawiciele władz samorządów, instytucji kultury oraz lokalnego środowiska artystycznego.: Marian Wójtowicz – Radny Powiatu Limanowskiego, Irena Grosicka – Radna Miasta Limanowa , Edyta Król  – Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej , Joanna Michalik – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej,  Helena Michałek – Przewodnicząca Klubu Centrum Aktywności Seniora przy Limanowskim Domu Kultury, Grażyna Jacak – Świerkosz.

Obecnych na spotkaniu  przywitał Dyrektor Wydziału Promocji Kultury i Turystyki Starostwa Powiatowego w Limanowej – Mateusz Pietrzak, po czym Marian Wójtowicz – radny Powiatu Limanowskiego oficjalnie odczytał i  wręczył na ręce Zofii Stanisz – Zoń podziękowanie w imieniu Starosty Limanowskiego– Mieczysława Urygi wraz z pamiątkowa publikacją.

– Cieszymy się, że wykonane przez Panią dzieła mogą podziwiać turyści oraz wszyscy goście odwiedzający PCIT w Limanowej, poznając w ten sposób bliżej Pani dorobek artystyczny, pracę oraz pasję, którą wkłada pani w proces twórczy. (…) Gratulujemy talentu i osiągnięć na polu kultury i sztuki, przyczyniających się do rozwoju i promocji naszego regionu. – przekazał Starosta Limanowski

Wiele pozytywnych muzycznych wrażeń  dostarczył występ chóru „Carpe Diem” Sekcji Emerytów i Rencistów Limanowskiego Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, którego członkinią jest również Zofia Stanisz – Zoń. Wykonane zostały znane pieśni ludowe.

Głos zabrała sama artystka , która zaprezentowała wystawę swoich oprac w PCIT i opowiedziała o procesie i własnych doświadczeniach tworzenia obrazów w technice pouringu.

Następnie uczestnicy wernisażu ponownie mogli posłuchać utworów w wykonaniu chóru „Carpe Diem”.

Nie zabrakło życzeń oraz gratulacji dla artystki, które przekazała również Edyta Król – dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej.

Na zakończenie wernisażu goście wspólnie zwiedzili wystawę. Będzie ona dostępna dla wszystkich odwiedzających Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej do 31 maja br.

Serdecznie zapraszamy!