Podsumowanie eliminacji powiatowych 38. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK

18 kwietnia br. w Limanowskim Domu Kultury miały miejsce powiatowe eliminacje 38. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „BAJDUREK”. Stanowią one pierwszy etap festiwalu, a zakwalifikowana  podczas nich grupa teatralna weźmie udział w spotkaniu finałowym w Nowym Sączu, w dniach 13-15 czerwca 2023 r. w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.
 
Do udziału w tegorocznych  eliminacjach powiatowych 38. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „BAJDUREK” zgłosiło się 6 grup teatralnych. Komisja Konkursowa wskazała na wysoki poziom eliminacji, wyrażając uznanie  dla zaangażowania młodych artystów w przygotowanie spektakli pod kątem samej prezentacji oraz dekoracji scenicznych. Komisja skierowała podziękowania zarówno do uczestników Festiwalu, jak i do pedagogów przygotowujących dzieci i młodzież do występów.

Protokół konkursowy etapu powiatowego  38. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „BAJDUREK” dostępny jest poniżej:

 

PROTOKÓŁ
eliminacji powiatowych
38. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „BAJDUREK”
które odbyły się w Limanowskim Domu Kultury dnia 18 kwietnia 2023 r.

 

Komisja w Składzie:
–    Janusz Michalik – aktor, reżyser, animator kultury w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu
–    Ewa Banaś – animator kultury w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół”  w Nowym Sączu
–    Józef Więcławek – aktor Teatru Nowego z Nowego Sącza
–    Kinga Jaromin – aktorka Teatru „Co się stało?!”

Po obejrzeniu 6 prezentacji teatralnych postanowiła przyznać następujące nagrody i podziękowania:

  • I miejsce oraz bon na zakup nagród rzeczowych o wartości 500 zł otrzymuje grupa teatralna „Bajtek” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej.
  • II miejsce oraz bon na zakup nagród rzeczowych o wartości 400 zł otrzymuje grupa teatralna „Wesołe Ludki” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Męcinie.
  • III miejsce oraz bon na zakup nagród rzeczowych o wartości 300 zł otrzymuje grupa teatralna  „reAKTOR” z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Łukowicy.

Podziękowanie oraz upominki otrzymuje grupa teatralna „Gagatki cioci Agatki” z Niepublicznego Przedszkola „U cioci Agatki” w Tymbarku,  grupa teatralna „Bajkowe Dzieci” ze Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Łukowicy oraz  grupa teatralna „Super 9-ka” ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jastrzębiu.

Komisja postanowiła zakwalifikować do finału 38. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „BAJDUREK”, który odbędzie się w MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu przedstawienie pt. „Wiosenne przygody Hałabały” w wykonaniu grupy teatralnej „Bajtek”” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej.

 Wszystkim nagrodzonym grupom teatralnym gratulujemy zdobytych osiągnięć. Grupie teatralnej „Bajtek” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej, która zdobyła kwalifikację do finału  38. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „BAJDUREK” życzymy powodzenia.

Laureaci festiwalu otrzymali bony na zakup nagród rzeczowych, a wszyscy uczestnicy – podziękowania i upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Limanowej oraz Limanowski Dom Kultury.

FOTOGALERIA.

 

fot./źr.: Limanowski Dom Kultury

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content