Powiat Limanowski

Oficjalny portal

Podsumowanie Familijnej Soboty Czytelniczej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej.

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej po raz kolejny z myślą o dzieciach i dorosłych zorganizowała na rozpoczęcie wakacji Familijną Sobotę Czytelniczą. W programie znalazły się spotkania: z Natalią Usenko – autorką książek dla dzieci oraz z Lucyną Olejniczak – autorką serii „Kobiet z ulicy Grodzkiej”.

Spotkanie Natalii Usenko z młodymi czytelnikami przebiegało w miłej atmosferze. Autorka nawiązała doskonały kontakt z dziećmi i w ciekawy sposób opowiadała o swojej twórczości.  Zaprezentowała także swój talent wokalny, wykonując wyjątkowe ballady w różnych językach.

Drugą część spotkania poświecono na uhonorowanie i wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym w konkursie plastycznym pt. „Pocztówka z wakacji”, którego organizatorem była Filię Biblioteczna w Sowlinach. Po wcześniejszej ocenie 65 prac – jury w składzie: Anna Rosiek (absolwentka Wydziału artystycznego Uniwersytetu Śląskiego, malarka), Marta Sobczak- Piętoń

(artystka z Podłopienia, nauczyciel w Zespole Szkół w Pisarzowej), Joanna Michalik (dyrektor MBP w Limanowej) przyznało 3 nagrody i 27 wyróżnień. Dodatkową atrakcję stanowiły imienne dedykacje z autografem Natalii Usenko oraz rysunki wykonane przez Pana Pawła – męża Pani Natalii.

Familijna sobota czytelnicza w MBP w Limanowej

Dorośli czytelnicy mieli możliwość spotkania się z Lucyną Olejniczak. Pisarka, pochodząca z Krakowa, odniosła się do swoich wspomnień związanych z Limanową i okolicami. Opowiedziała o swojej twórczości, inspiracjach, zawartej fikcji i faktach z życia w swoich książkach. Wymyśliłam sobie rodzinę, ale po to aby przemycić historię Krakowa –powiedziała o znanej serii pt. „Kobiety z ulicy Grodzkiej”.  Lucyna Olejniczak zdradziła zebranym gościom, że jest w trakcie pisania szóstej, a zarazem ostatniej części niezwykle popularnej sagi rodzinnej, która będzie nosiła tytuł „Aleksandra”. Tytuły jej tomów to żeńskie imiona, a sama Autorka mówi: O silnych kobietach będę pisała zawsze. Podczas spotkania opowiedziała  także czytelnikom o jeszcze jednej swojej pasji czyli podróżowanie  i o swojej rodzinie.

Familijna sobota czytelnicza w MBP w Limanowej

Jak się okazało, czytelnicza sobota w Miejskiej Bibliotece Publicznej obfitowała w interesujące spotkania i atrakcje, które przyciągnęły miłośników książki w każdym wieku i z całego powiatu limanowskiego.

Familijna sobota czytelnicza w MBP w Limanowej  Familijna sobota czytelnicza w MBP w Limanowej

 

Źródło: MBP Limanowa

2020-05-27 02:34:17, „Starostwo Powiatowe w Limanowej", „powiat.limanowa.pl”

ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa