Podsumowanie i wyniki drugiego dnia sportowych emocji podczas 11.Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą.

11. Wyscig Górski 2019

Wyścigowa niedziela w powiecie limanowskim, gdzie rozgrywana jest 9 Runda Mistrzostw Europy FIA w wyścigach górskich (FIA EHC) oraz 6 Runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, była pełna gorących, sportowych emocji. Odzwierciedlała je również temperatura na zewnątrz, przekraczająca w słońcu 30 stopni.  Nie zniechęciło to kibiców, którzy podobnie jak w sobotę, tłumnie zgromadzili się by dopingować swoich faworytów. Również kierowcy dali z siebie wszystko osiągając rekordowe wyniki przejazdów:

W pierwszym podjeździe wyścigowym w klasyfikacji Cat 2 Najszybciej pojechał Simone Faggioli (ITA, Norma M 20 FC), zbliżając się z czasem 1:51,693 do ubiegłorocznego rekordu trasy. Urzędujący Mistrz Europy i rekordzista trasy, Chrstian Merli (ITA,  Osella FA 30) stracił do Faggiolego 0,543 s). Na miejscu trzecim zameldował się Christoph Lampert ( AUT.Osella FA 30). Wśród aut produkcyjnych (cat. 1) najszybszy był Jan Miloň (SVK, McLaren 650 S).

Przebiegający rano podjazd treningowy odbył się bez większych problemów, niegroźną awarię zaliczył jednak Dubai (POL, Mitsubishi Lancer Bergmonster).11. Wyścig Górski Limanowa 2019

W GSMP w podjeździe kolejność wyglądała następująco: Andrzej Szepieniec, Dubai i Michał Ratajczyk. Samochód uszkodził  Szymon Łukaszczyk, a Paweł Rzadkosz na rozgrzanym, śliskim asfalcie obrócił swoją Lolę o 360 stopni.

W drugim podjeździe wyścigowym FIA EHC  Merli nie zdołał odrobić straty, i ostatecznie zajął w cat 2 drugie miejsce, tracąc do Faggiolego 0,577 sekundy. Trzecie miejsce na podium zajął Christoph Lampert.

11. Wyścig Górski limanowa 2019

Wśród samochodów produkcyjnych ponownie najszybszy był Jan Miloň, znakomicie pojechał w tym podjeździe dysponujący N – grupowym Mitsubishi Lancerem Konrad Biela, wyprzedzając Antonino Migliuoli ( ITA Mitsubishi Lancer EVO X). Ostatecznie kolejność w 9 Rundzie FIA EHC w cat 2 przedstawiała się następująco:

  1. Jan Miloň
  2. Konrad Biela
  3. Antonino Migliuolo.

6  Runda  Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski zakończyła się ostatecznie zwycięstwem Dubaia (4:28,633) który wyprzedził Michała Ratajczyka ( + 1,691) i trzeciego w generalce Andrzeja Szepieńca o 0,014 sekundy!

11. Wyścig Górski limanow

Nagrody dla zawodników wręczyli również m.in. Starosta Limanowski – Mieczysław Uryga, Przewodnicząca Rady Powiatu Limanowskiego – Ewa Filipiak, Wojciech Włodarczyk – Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego oraz Radny Powiatowy – Jan Puchała. W ceremonii rozdania pucharów uczestniczył również  Radny Powiatowy – Stefan Hutek.

Starosta Limanowski na zakończenie zwrócił się z podziękowaniem dla organizatorów imprezy i zapewnił, że Wyścig Górski już na stałe jest wpisany w kalendarz najważniejszych wydarzeń sportowych regionu.

11. Wyścig Górski limanow

Dziękujemy kierowcom za dostarczenie niezapomnianych wrażeń, gratulujmy zwycięzcom i laureatom nagrodzonym w poszczególnych kategoriach. Podziękowania należą się także służbom czuwającym nad bezpieczeństwem kibiców i zawodników, oraz wszystkim zaangażowanym osobom, dzięki którym odbyła się już 11. edycja małopolskiego wyścigu, cieszącego się zasłużoną i wypracowaną renomą w międzynarodowym środowisku sportów motorowych.

Już teraz zapraszamy na przyszłoroczną edycję wyścigu. Tego wydarzenia z pewnością nie mogą pominąć miłośnicy naprawdę szybkiej jazdy i najnowocześniejszych samochodów wyścigowych.

Organizacje Wyścigu Górskiego – Limanowa – Przełęcz pod Ostrą od początku wspierają lokalne jednostki samorządowe Powiat Limanowski, Gmina Limanowa oraz Miasto Limanowa. Głównym partnerem zawodów jest Małopolska oraz Tauron, a medialny patronat nad imprezą sprawowały: radio RMF, TVP Sport, TVP Kraków oraz portal wysciggorski.pl.

źródło: Auto Moto Klub Limanowa

image_pdfimage_print

Linki i załączniki

tabela wyników

Udostępnij