Podsumowanie Jubileuszowego Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą!

nagrody w podsumownaiu wyścigu górskiego

10 edycja Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą 2018, stanowiąca 9 Rundę Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich oraz 5 i 6 Rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski – właśnie przeszła do historii! 26 września br. w Limanowej odbyło się spotkanie podsumowujące tegoroczną edycję wyścigu.

W spotkaniu podsumowującym jubileuszową edycję Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą 2018 udział wzięli przedstawiciele Auto Moto Klub Limanowa – organizatorzy i współorganizatorzy wyścigu tj. przedstawiciele Powiatu Limanowskiego na czele ze starostą Janem Puchałą i wicestarostą Mieczysławem Urygą oraz Członkiem Zarządu Wojciechem Włodarczykiem,  a także przedstawiciele samorządów lokalnych – Miasta i Gminy Limanowa, przedstawiciele służb, instytucji, sponsorzy, dziennikarze, a także wiele osób zaangażowanych w organizację całego przedsięwzięcia.

wypowiedź starosty podczas wyścigu

Tegoroczne spotkanie rozpoczął Prezes Zarządu Auto Moto Klubu Limanowa – Jerzy Budacz witając i dziękując wszystkim przybyłym na to spotkanie. Szczególne podziękowania organizatorzy skierowali na ręce przedstawicieli samorządów – Nie byłoby możliwości organizacji i rozgrywania tych mistrzostw, gdyby nie wsparcie samorządów Województwa Małopolskiego, Powiatu Limanowskiego, Miasta i Gminy Limanowa, a także Gminy Słopnice – powiedział Prezes Jerzy Budacz. – Aby startujący zawodnicy na trasie Limanowa – Przełęcz pod Ostrą czuli się wyjątkowo bezpiecznie, Powiat Limanowski corocznie przeprowadza szereg inwestycji, by ta trasa wyścigu nadal cieszyła się mianem – najbezpieczniejszej w Polsce! Warto tutaj wspomnieć, że z dzięki działaniom Powiatu Limanowskiego przed 10 jubileuszowym wyścigiem wykonana została nowa nawierzchnia asfaltowa na drodze powiatowej w miejscowości Stara Wieś o łącznej długości ok. 4 km, obejmująca m.in. 1,5 km odcinek na trasie wyścigu, jak również miejsca przygotowane pod park maszyn. To pozwoliło spełnić rygorystyczne wymagania techniczne FIA dopuszczenia trasy do przeprowadzenia eliminacji Mistrzostw Europy – dodał Jerzy Budacz.

Podczas spotkania Dyrektor Wyścigu Górskiego – Bogdan Pałka przywołał kilka faktów z tego wydarzenia oraz wspomniał o pozytywnej ocenie tego wyścigu przez obserwatorów FIA.  Prezes AMK Limanowa Jerzy Budacz wraz z dyrektorem Wyścigu Bogdanem Pałką oraz dyrektorem ds. organizacyjnych wyścigu Justyną Tokarczyk  w imieniu głównego organizatora AMK Limanowa w dowód uznania za okazany wkład, pomoc oraz osobiste zaangażowanie w organizację imprezy – wręczyli okolicznościowe podziękowania.

starosta odbiera podziekowanie za wyscig

Podczas spotkania, w imieniu Starosty Limanowskiego Jana Puchały wicestarosta Mieczysławem Urygą wraz z dyrektorem Wydziału Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości Justyną Tokarczyk  podziękowali członkom AMK Limanowa za tegoroczną współpracę i organizację 8. edycji Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą.

wicestarosta i dyrektor promocji wręczają nagrody członkom amk