Powiat Limanowski

Oficjalny portal

Podsumowanie konkursu pn.”Zabawka sensoryczna – poznajemy świat zmysłami”

2 grudnia 2022 r. w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej miało miejsce wręczenie nagród w konkursie plastycznym  pn. „Zabawka Sensoryczna – poznajemy świat zmysłami” zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej.

Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół specjalnych posiadających orzeczenie o niepełnosprawności, orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego zamieszkałych na terenie Powiatu Limanowskiego lub uczących się  w szkołach na terenie Powiatu Limanowskiego. Zadaniem uczestników było własnoręczne stworzenie prac plastycznych (zabawek sensorycznych). Celem konkursu było stymulowanie rozwoju dzieci, aktywizacja uczestników, zachęta do pożytecznego spędzania czasu wolnego, rozwijanie i kształtowanie kreatywności i twórczej wyobraźni oraz rozwijanie umiejętności plastycznych i manualnych.

W spotkaniu wzięli udział laureaci konkursu wraz z rodzicami i opiekunami. W wydarzeniu uczestniczyli również: Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Monika Nawalaniec Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej, Wanda Marek Zastępca Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej oraz Mateusz Pietrzak Kierownik Biura Promocji, Kultury i Turystyki Starostwa Powiatowego w Limanowej.

– Dziękuję i gratuluję serdecznie wszystkim uczestnikom i laureatom, którzy przygotowali tak piękne i ciekawie wykonane prace. Dziękuję również organizatorom konkursu, rodzicom, opiekunom i nauczycielom za wsparcie swoich dzieci i podopiecznych. Ma on szczególną wartość zwłaszcza dla integracji dzieci o szczególnych potrzebach, dlatego ta inicjatywa jest tak ważna i warta docenienia. – Podkreślił Starosta Limanowski. – Jestem z Was dumny, gratuluję Wam i życzę rozwijania swoich artystycznych talentów – zwrócił się do wszystkich laureatów Mieczysław Uryga.

Podziękowania i gratulacje do uczestników skierowała również  Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej Monika Nawalaniec, podkreślając wysoki poziom artystyczny i różnorodność prac oraz zaangażowanie uczestników konkursu. Spotkaniu towarzyszyło wspólne podziwianie prac w mini galerii PCIT.

Komisja konkursowa  zadecydowała o przyznaniu nagród i wyróżnień w trzech kategoriach: klasy 1-4 szkoły podstawowej, klasy 5-8 szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowe. Z pełną listą laureatów i wyróżnień można zapoznać się poniżej: protokół konkursu „Zabawka Sensoryczna- poznajemy świat zmysłami”.   Serdecznie gratulujemy!

Wystawa prac uczestników konkursu pn. „Zabawka Sensoryczna – poznajemy świat zmysłami” będzie prezentowana w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej do 9 grudnia br. Zapraszamy!

2024-04-20 00:12:36, „Starostwo Powiatowe w Limanowej", „powiat.limanowa.pl”

ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa