Podsumowanie prelekcji z zakresu BRD i pierwszej pomocy

Zarząd Powiatu podczas prelekcji

Dobiegły końca spotkania organizowane w ramach zadania publicznego, na które środki pozyskane zostały z „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024.” Nadrzędnym celem projektu jest podnoszenie świadomości na temat społecznych zagrożeń bezpieczeństwa w wymiarze lokalnym i skutecznych metod ich zapobiegania”.

W okresie od 8 listopada do 9 grudnia ratownicy medyczni z Auto Moto Klubu w Limanowej przeprowadzili prelekcje w 30 szkołach podstawowych i średnich Powiatu Limanowskiego,  4 Klubach Seniora oraz dla pracowników Starostwa Powiatowego. W ramach projektu wyprodukowane zostały materiały odblaskowe takie jak: opaski, breloczki, osłony na ramę do roweru, kamizelki oraz torby wielokrotnego użytku, które rozdawane były uczestnikom spotkań.

Zakres zadania obejmował także:
– zakup i dystrybucję materiałów odblaskowych dla dzieci i seniorów z Powiatu Limanowskiego,
– organizację prelekcji dotyczących ratownictwa medycznego prowadzonych przez Auto Moto Klub w Limanowej w Uniwersytetach Trzeciego Wieku i Klubach Seniora,
– szkolenie pracowników Starostwa Powiatowego z zakresu ratownictwa medycznego,
– zakup fantomów do prowadzenia warsztatów,
– organizację prelekcji prowadzonych przez specjalistów w terapii uzależnień w szkołach powiatu limanowskiego na temat skutków stosowania substancji psychoaktywnych,
– 2 wykładów-debaty z zakresu stosowania substancji psychoaktywnych,
– 2 wykładów z zakresu ograniczania przemocy rówieśniczej oraz
– 2 wykładów z zakresu cyberprzestępczości.

Zadanie realizowane było w partnerstwie z Komendą Powiatową Policji w Limanowej, Stowarzyszeniem Auto Moto Klub w Limanowej, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Patronat nad zadaniem objęła Małopolska Wojewódzka Rada Ruchu Drogowego.