Starostwo Powiatowe w Limanowej
ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa

tel: 18 33 37 800

Podsumowanie X Międzyprzedszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Gore Gwiazda Jezuskowi w Przedszkolach Dziś” oraz II Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Gore Gwiazda Jezusowi”

15  grudnia 2022 r. w Limanowskim Domu Kultury odbyło się uroczyste Podsumowanie X Międzyprzedszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek pod hasłem: „Gore Gwiazda Jezuskowi w Przedszkolach Dziś”organizowanego przez Niepubliczne Przedszkole Integracyjne „Chatka Małego Skrzatka” w  Mordarce . 16 grudnia na Sali widowiskowej LDK podsumowano natomiast wyniki II edycji Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek pod hasłem: „Gore Gwiazda Jezusowi” organizowanego przez Niepubliczną Szkołę Podstawową Specjalną „Zielony zakątek”. Patronat honorowy nad wydarzeniami sprawowali: Starosta Limanowski- Mieczysław Uryga, Burmistrz Miasta Limanowa- Władysław Bieda oraz Wójt Gminy Limanowa – Jan Skrzekut.

Oba konkursy miały na celu podtrzymanie wśród najmłodszych – uczniów i przedszkolaków, tradycji śpiewu kolęd, integrację i współpracę przedszkoli oraz szkół w bliższym i dalszym środowisku, promowanie młodych talentów i kreatywności artystycznej dzieci, a przede wszystkim wytworzenie świątecznej atmosfery.

Do udziału w X Międzyprzedszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Gore Gwiazda Jezuskowi w Przedszkolach Dziś…” rozstrzygniętym 15 grudnia 2022 r. wpłynęły aż 74 zgłoszenia, co dało 664 uczestników. Trzy zespoły i czterech solistów niestety nie mogło zaprezentować swoich umiejętności na scenie ze względów zdrowotnych. Wynik konkursu w poszczególnych  kategoriach przedstawia się następująco: Wyniki.

Komisja konkursów oraz ich organizatorzy zwracała uwagę na wysokie zainteresowanie inicjatywą i poziom artystyczny wykonań.

Gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom, jak również ich opiekunom wspaniałych, żywiołowych i doskonale opracowanych prezentacji. Serdecznie dziękujemy za spędzony wspólnie czas,  a przede wszystkim za zainteresowanie krzewieniem i kultywowaniem tradycji związanej z tak ważnym elementem Świąt Bożego Narodzenia w naszym regionie, jakim są kolędy i pastorałki.

Patronami medialnymi konkursów byli : TV28, radio RMF Max, Radio RDN Nowy Sącz, Gazeta Krakowska oraz portal limanowa.in.

źr./fot.: limanowa.in.; fb. : Niepubliczne Przedszkole Integracyjne „Chatka Małego Skrzatka” w  Mordarce, Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna „Zielony zakątek”, Gmina Limanowa