Podziękowania dla ks. Sylwestra

pożegnanie księdza Sylwestra

31 lipca br. przedstawiciele Powiatu Limanowego wręczyli nagrodę uznaniową ks. mgr Sylwestrowi Brzeźnemu nauczycielowi religii w I LO w Limanowej, który od września br., rozpoczyna pracę w Wydziale Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezji Tarnowskiej. Podziękowania dla ks. Sylwestra złożyli Jan Puchała Starosta Limanowski, Mieczysław Uryga Wicestarosta Limanowski oraz Artur Krzak Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu oraz Anna Mruk Dyrektor I LO w Limanowej.

 

Ksiądz Sylwester dał się poznać jako bardzo dobry pedagog i wychowawca. Świadczą o tym sukcesy zdobywane przez uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej oraz bardzo aktywny udział w życiu szkoły, który zaowocował wieloma cennymi inicjatywami kształtującymi szlachetne postawy wśród młodzieży.

To ogromna radość, że wśród nas ludzie, którzy pokłady swojej energii potrafią przemieniać w dobro świadczone bliźniemu. Swoją wrażliwą i otwartą, na potrzeby drugiego człowieka  postawą oraz niegasnącą nadzieją w dobroduszność innych ludzi, świadczy ksiądz o nauce Chrystusa i Jego Ewangelii. Dziękujemy za nieustanne ciepło, otwartość i uśmiech kierowane do parafian, a  w sposób szczególny do młodzieży, z którą Ksiądz współpracował – mówił Starosta Limanowski, a następnie wraz z Wicestarostą wręczyli ks. Sylwestrowi list z gratulacjami oraz przekazali najlepsze życzenia.

Starosta i Wicestarosta wręczają list gratulacyjny dla ksiedza

Ks. Sylwester Brzeźny pochodzi z parafii św. Andrzeja Apostoła w Porąbce Uszewskiej. Urodził się 4 grudnia 1983 r. w Brzesku. Ukończył Szkołę Podstawową w Porąbce Uszewskiej a następnie LO przy Zespole Szkół Technicznych w Tarnowie – Mościcach. Formację w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie rozpoczął w  2002 r. W Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej pracował od 2015 roku. Był tam rejonowym  duszpasterzem młodzieży, prefektem I LO w Limanowej, parafialnym i rejonowym moderatorem Kręgów Rodzin Domowego Kościoła,  a także opiekunem  KSM’u, i wolontariatu w I LO w Limanowej.

image_pdfimage_print

Udostępnij