Starostwo Powiatowe w Limanowej
ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa

Podziękowanie dla młodzieży z tymbarskiego „Strzelca”

Na ręce Dowódcy Jednostki Strzeleckiej, st. insp. Roberta Nowaka, którego podopiecznymi jest Młodzież z tymbarskiego „Strzelca”, Wojewoda Małopolski, Piotr Ćwik, złożył podziękowanie za opiekę nad grobami wojennymi. Wojewoda Małopolski nawiązał do 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, wspominając, jak ważny jest szacunek do miejsc pochówku Legionistów.

Młodzi ludzie stali się strażnikami pamięci i z własnej woli włączyli się w ideę służby Niepodległej. Ideą tą kierował się Związek Strzelecki i dzięki zaangażowaniu tymbarskich „Strzelców” stał się ogniwem przekazującym pokoleniom szacunek do polskiej historii oraz dumę z naszych dziejów.

Wojewoda wspomniał również, że Związek Strzelecki „Strzelec” Organizacja Społeczno – Wychowawcza w Tymbarku, obchodzi swój jubileusz 25-lecia.