Polecamy dzisiaj na weekend

W niedzielę 9 września br. w ramach akcji „Odkryj Beskid Wyspowy” wędrówka na Miejską Górę. W tym roku dzienne, powakacyjne spotkanie turystyczne, w jednym z najpiękniejszych miejsc w Limanowej – u stóp Krzyża na Miejskiej Górze z Mszą Świętą, a po niej zabawą.

Wyjście rozpoczniemy w niedzielę o godz. 9.00 spotkaniem na limanowskim rynku, skąd wyruszymy wraz z przewodnikiem na Miejską Górę. O godzinie 11.00 na szczycie góry w kaplicy u stóp krzyża, odprawiona zostanie Msza Św. Następnie koncert Zespołu „VENA” i biesiada turystyczna z poczęstunkiem. Przewidziano jak zawsze konkursy: wiedzy o Beskidzie Wyspowym, konkurs na najmilszego uczestnika, na najmłodszego i najstarszego turystę oraz turystę z najdalszego zakątka Polski i świata. Dla turystów i uczestników przewidziano oczywiście poczęstunek.

Na szczycie Miejskiej Góry znajduje się wysoki krzyż, zwany Krzyżem Jubileuszowym. Został zbudowany w latach 1997-1999 z inicjatywy komitetu społecznego. Krzyż ma wysokość 37 metrów, rozpiętość ramion 13 m, a w momencie wybudowania był największym krzyżem w Polsce. Poświęcenia krzyża, wzniesionego dla uczczenia 2000-lecia chrześcijaństwa, dokonał ówczesny biskup tarnowski Wiktor Skworc. Pod tarasem znajduje się kapliczka z kopią obrazu Matki Boskiej Bolesnej z limanowskiej bazyliki.

Widoki ze szczytu Miejskiej Góry obejmują nie tylko Beskid Wyspowy, ale również Beskid Sądecki, Pieniny, Tatry.

Serdecznie zapraszamy!

zdjęcie

Również 9 września 2018r. odbędzie się Jubileuszowe XX Powiatowe Święto Owocobrania. Serdecznie zapraszamy – Starosta Powiatu Limanowskiego – Jan Puchała oraz Wójt Gminy Łukowica – Czesława Rzadkosz.

O godz. 11.00 będzie miała miejsce Msza Św. w intencji sadowników, rolników powiatu limanowskiego wraz z poświęceniem chleba oraz koszy dożynkowych. Następnie uroczyste otwarcie oraz przywitanie zaproszonych gości na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury. Od godz. 13.30 nastąpią występy zespołów regionalnych:

• wspólny koncert orkiestr dętych,
  • zespół „Przyszowianie”,
  • grupa tańca nowoczesnego oraz grupa wokalna GOK  Łukowica,
  • zespól „Dolina Słomki” ze Stronia,
  • grupa śpiewacza z Przyszowej,
  • zespół młodzieżowy z Łukowicy.

Godz.16.00 – koncert zespołu „Podegrodzcy chłopcy”, godz. 17.30 – kwadrans z radiem RDN Nowy Sącz, godz. 18.00 – koncert zespołu „Ciupaga”.

Na zakończenie o godz.19.00 rozpocznie się zabawa taneczna z zespołem muzycznym oraz później pokaz sztucznych ogni.

Nie zabraknie również placu zabaw dla najmłodszych, stoisk wystawowych oraz handlowych, a wydarzenie kulturalne uświetni pokaz ratownictwa w wykonaniu druhów z OSP w Łukowicy. Będą też stoiska KGW oraz koło łowieckie.

zdjęcie

Oprac.na podst.: www.miasto.limanowa.pl, www.lukowica.pl