Policjanci z KPP Limanowa przeprowadzili akcję”Prędkość”

Działania KPP Limanowa "Prędkość"

16 kwietnia na terenie powiatu limanowskiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Limanowej przeprowadzili akcję pod kryptonimem „Prędkość”.

Głównym celem prowadzonych przez policjantów działań jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Policjanci w kilku miejscach na drogach naszego powiatu przy pomocy urządzeń pomiarowych kontrolowali prędkość pojazdów.

Funkcjonariusze skontrolowali 66 pojazdów, ujawnili 48 przypadków przekroczenia prędkości, za które nałożyli 47 mandatów i zastosowali 1 pouczenie. Policjanci zatrzymali 1 prawo jazdy 26-letniemu kierującemu, który na obszarze zabudowanym przekroczył dozwolona prędkość o 58 km/h.

Takie działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym a w szczególności wyegzekwowanie przestrzegania przepisów dotyczących limitów dozwolonych prędkości.