Pomaganie na sportowo w Gminie Łukowica

Pomaganie na sportowo w Gminie Łukowica - akcja charytatywna na rzecz Marcina Owsianki

Tegoroczne VIII mistrzostwa Gminy Łukowica w tenisie stołowym miały wyjątkowy charakter. W sobotę 8 lutego zmagania przy stołach tenisowych toczyły się pod hasłem „Zamiast płacić dziś wpisowe, wspomóż płuca Marcinowe”. Sportowa rywalizacja w której udział wzięło ponad 70 zawodników z południowej Polski połączona była bowiem ze zbiórką pieniędzy dla Marcina Owsianki, mieszkańca  gminy chorego na mukowiscydozę.

Wśród zwycięzców dominowali zawodnicy z Młyńczysk. W grupie do lat 15 zwyciężył Józef Wielocha, a w grupie Oponeon – Krzysztof Opoka, natomiast Grupę Open zdominował Krzysztof Pietrzak z Dobrej.

Turniej charytatywny Łukowica - tenis stołowyTurniej charytatywny Łukowica - tenis stłowy, zwycięzcy turnieju

Również uczestnicy turnieju sołectw, tym razem piłki halowej, pamiętali o walczącym z ciężką chorobą Marcinie, organizując na jego rzecz zbiórkę podczas zawodów. W zmaganiach sołectw i OPEN zwyciężyli TS Patroni pokonując w finale reprezentację Młyńczysk. Wysoki poziom, wyrównana rywalizacja i gra fair play. Następne weekendy to rywalizacja w kolejnych kategoriach.

Gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom obu turniejów. Trzeba jednak podkreślić, że najważniejszą wartość ma okazane serce oraz pomoc, która wspomoże Marcina Owsiankę w walce z mukowiscydozą.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom turnieju oraz sponsorom.

Turniej charytatywny Łukowica - zawodnicy, turniej halowej piłki nożnejTurniej charytatywny Łukowica - zawodnicy, turniej halowej piłki nożnej

źrodło: UG Łukowica

 

 

 

 

 

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content