Pomoc dla seniorów – Wojewoda małopolski uruchomił specjalną infolinię

zdjęcie przedstawiające profil starszej kobiety starsza kobietę rozmawiającą przez telefon stacjonarny

Z myślą o seniorach, którzy potrzebują pomocy w tych trudnych chwilach związanych z epidemią koronawirusa, Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik, uruchomił specjalną infolinię.
Osoby starsze mogą uzyskać rzetelne informacje, zalecenia i wskazówki, jak odnaleźć się w obecnej sytuacji.
Seniorzy będą mogli uzyskać odpowiedzi na zagadnienia takie jak:
1. Pomoc w dostarczaniu żywności i innych zakupów,
2. Udzielania pomocy żywnościowej i ciepły posiłek w domu w sytuacji kwarantanny,
3. Pomoc psychologa,
4. Pomoc w codziennych czynnościach,
5. Usługi opiekuńcze.
Numer telefonu 12 392 11 10 działa od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–17.00.

Przypominamy, że Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej zachęca wszystkie osoby potrzebują wsparcia i rozmowy do telefonicznego kontaktu (tel. 18 333 79 12)  z psychologiem od poniedziałku do piątku między godziną 13:00, a 14:00.

Telefoniczna pomoc psychologiczna w czasie pandemii koronawirusa