Pomoc rodakom na Ukrainie

Zakończona została akcja charytatywna pomocy naszym rodakom na Ukrainie prowadzona po raz 19-ty przez Ochotniczą Straż Pożarną w Piekiełku.

Akcja prowadzona wspólnie ze strażakami z podkrakowskiego Czernichowa. Te mikołajkowe podarunki trafią do podopiecznych z misyjnej placówki sióstr Nazaretanek w Żytomierzu tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Zebrane podarunki zostały przekazane w krakowskiej prowincji ss. Nazaretanek skąd własnym kanałem trafią do adresata. Dary w Krakowie odebrała siostra przełożona Krakowskiego Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek, Leticja Łasek, która nie ukrywała wzruszenia z tak obfitych podarków i prosiła o przekazanie podziękowań dla wszystkich darczyńców.

A w tym roku darczyńcami darów rzeczowych (żywność, słodycze, przybory szkolne, zabawki i środki czystości) byli:

– Szkoła Podstawowa z Zawadki

– Szkoła Podstawowa z Podłopienia

– Szkoła Podstawowa z Tymbarku

– Szkoła Podstawowa i Gimnazjum z Piekiełka

– Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych ze Starego Sącza

– Liceum Ogólnokształcące ze Starego Sącza

– Firma Handlowa „SOMEX” z Tymbarku

Środki finansowe na ogólną sumę 2220 zł przekazali:

– Andrzej Smaga z Podłopienia

– Zbigniew Kaczor z Dobrej

– Maria Harbuz z Tymbarku

– Marek Golonka z Piekiełka

– Karol Kapała z poznańskiego

– Firma Transportowa „SROKA” ze Słopnic

– OSP Piekiełko

Siostry Nazaretanki już od 2000 r. wykonują swą pracę misyjną na Ukrainie wśród naszych rodaków i ich potomków . Pracują przy osobach chorych, cierpiących, opuszczonych, ubogich, niepełnosprawnych i dzieciach z rodzin patologicznych. Ta posługa wymaga nie tylko odwagi i poświęcenia, ale także naszej pomocy materialnej.

          „Oprócz ratowania życia i dobytku, my – strażacy dzielimy się tym, co sami posiadamy, tym samym spełniamy marzenia potrzebujących. To dzięki wsparciu ludzi o wrażliwym sercu, sprawiamy radość ubogim, nieporadnym, chorym i będącym w potrzebie. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy w tym roku włączyli się w tę akcję i hojnie nasze działania wspierali. Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni hojnością naszych darczyńców.   Jeszcze raz wszystkim z całego serca dziękujemy w imieniu potrzebujących rodaków wśród których pracują siostry Nazaretanki ”

 

Oprac.na podst.: ZS w Tymbarku,

Fot.: jw.

image_pdfimage_print

Udostępnij