Porozumienie ze Strażą Pożarną

Na zdejeciu: dowódca Jednostki Strzeleckiej nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS „ Strzelec „ OSW w Tymbarku st. insp. ZS Robert Nowak i Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej mł. bryg. Wojciech Frączek, mł. insp. ZS Tadeusz Rybka, zastępca dowódcy jednostki tymbarskiego Strzelca, st. chor. ZS Stanisław Opach, szef szkolenia wojskowego, drużynowa ZS Justyna Pytel, skarbnik, sekcyjny ZS Szymon Kornaś, dowódca plutonu w ZS im. KEN, sierż. ZS Józef Banach i Małgorzata Kulig, wychowawcy z Zespołu Szkół im. KEN.

17 kwietnia 2019 roku w siedzibie tymbarskiego Strzelca, mieszczącej się w Internacie Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku, dowódca Jednostki Strzeleckiej nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS „ Strzelec „ OSW w Tymbarku st. insp. ZS Robert Nowak i Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej mł. bryg. Wojciech Frączek podpisali porozumienie o współpracy.

W wydarzeniu udział wzięli również: mł. insp. ZS Tadeusz Rybka, zastępca dowódcy jednostki tymbarskiego Strzelca, st. chor. ZS Stanisław Opach, szef szkolenia wojskowego, drużynowa ZS Justyna Pytel, skarbnik, sekcyjny ZS Szymon Kornaś, dowódca plutonu w ZS im. KEN, sierż. ZS Józef Banach i Małgorzata Kulig, wychowawcy z Zespołu Szkół im. KEN.

W ramach zawartego porozumienia Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej udzieli pomocy Jednostce Strzeleckiej Nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone Związku Strzeleckiego „Strzelec” Organizacji Społeczno – Wychowawczej w Tymbarku poprzez: popularyzowanie wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych ochrony przeciwpożarowej oraz problematyki bezpieczeństwa, udzielanie pomocy w organizowaniu przedsięwzięć szkoleniowych prowadzonych przez jednostkę tymbarskiego „Strzelca” na podstawie bieżących uzgodnień pomiędzy stronami.

Zakres współpracy obejmuje między innymi: współdziałanie podczas szkoleń i ćwiczeń oraz propagowanie zasad ochrony przeciwpożarowej wśród społeczeństwa, inicjowanie, organizowanie i koordynowanie działań kształtujących postawy i zachowania dzieci jak również młodzieży w zakresie ochrony przeciwpożarowej, rozwijanie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych i społecznych oraz przygotowanie ich do służby dla Rzeczypospolitej Polskiej.

Sygnatariusze porozumienia sens współpracy zawarli w preambule w której czytamy:

Preambuła

Uznając życie ludzkie za najwyższe dobro,
dążąc do kształtowania postaw patriotycznych oraz społecznych
oraz maksymalizacji efektywności prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych, udzielania pomocy osobom poszkodowanym podczas zdarzeń tj. pożarów,
miejscowych zagrożeń oraz innych zdarzeń losowych,
zostaje zawarte niniejsze porozumienie.

Autor: Robert Nowak