Posiedzenie Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Posiedzenie Małopolskiej Wojwódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - Starosta limanowski Mieczysław Uryga wśród uczestników konferencji listopad 2019

12 listopada br. w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Krakowie odbyło się posiedzenie Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W spotkaniu Powiat Limanowski reprezentował Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

Na spotkaniu poruszano tematykę związaną m.in. z aktualną analizą wypadków drogowych na terenie województwa małopolskiego. Podjęte zostały uchwały dotyczące kontynuowania przez Województwo Małopolskie programu doświetlenia przejść dla pieszych w celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców oraz poruszono kwestie związane z unormowaniem sytuacji prawnej urządzeń transportu osobistego typu elektryczne hulajnogi. Omówiono również szczegółowo nowy projekt Rady tj. materiały edukacyjne do realizacji wychowania komunikacyjnego w szkołach podstawowych. Projekt „Wychowanie Komunikacyjne” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych przygotowujących się do zdawania egzaminu na kartę rowerową. Materiały skierowane są do dzieci oraz nauczycieli. Uzupełnieniem materiałów jest spot edukacyjny skierowany do rodziców: „Karta rowerowa – moje pierwsze prawo jazdy”. Cały projekt został pozytywnie zaopiniowany przez Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Omówiono także szczegóły związane z tegorocznymi obchodami „Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych”, które przypadają w dniach 15-17 listopada w Zabawie k/ Tarnowa, aa Małopolska Wojewódzka Rada BRD jest partnerem głównym tego wydarzenia.

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content