Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W posiedzeniu wzięli udział członkowie: Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Limanowskiego, Komisji Bezpieczeństwa Obywateli oraz zaproszeni goście.

W dniu 27 września 2018 o godz. 12.00 w sali odpraw Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej, Starosta Limanowski Pan Jan Puchała zwołał Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z zaplanowanymi powiatowymi ćwiczeniami z zarządzania kryzysowego p.k. ,,Kasina Wielka 2018” na dzień
28 września 2018 r.

W trakcie posiedzenia przedstawiciel Komendy Powiatowej w Państwowej Straży Pożarnej zapoznał zebranych z przebiegiem ćwiczenia zgodnie z zatwierdzonym planem oraz z szczegółami organizacyjno – taktycznymi. Po zapoznaniu się założeniami do ćwiczenia Zastępca Przewodniczącego PZZK Pan Dyrektor Zygmunt Biedroński dokonał podziału zadań dla podmiotów uczestniczących ćwiczeniu. W ramach spraw bieżących i wolnych wniosków, przedstawiciel PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. zapoznał zebranych na posiedzeniu zespołu z tematyką dotyczącą bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych oraz statystyką wypadków na przejazdach strzeżonych i niestrzeżonych. Komendant KP PSP mł. bryg. Wojciech Frączek zapoznał zebranych z wnioskami wypracowanymi podczas treningu sztabowego, który odbył się w dniu 27.09.2018 w KP PSP w Limanowej.

Posiedzenie zakończył Przewodniczący Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, Starosta Limanowski Pan Jan Puchała podziękował  uczestnikom za przybycie oraz wszystkim podmiotom zaangażowanym w ćwiczenie za wniesiony wkład w fazę przygotowania