Posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy

Wczoraj tj. 12 czerwca w Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyła się Powiatowa Rada Rynku Pracy. Podczas spotkania członkowie Rady omówili bieżące sprawy związane z polityką rynku pracy na terenie powiatu limanowskiego.

Po otwarciu posiedzenia, Przewodniczący Powiatowej Rady Rynku Pracy Mieczysław Uryga wręczył akt powołania nowemu członkowi Rady –Jolancie Grzegorzek, powołanej w miejsce Czesława Stanisławczyka.

Mieczysław Uryga wręcza akt powołania nowemu członkowi Rady – Jolancie Grzegorzek

W trakcie posiedzenia Rada zapoznała się z informacją o aktualnej sytuacji na rynku pracy w powiecie limanowskim, dodatkowo Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Limanowej –  Marek Młynarczyk  przedstawił członkom Rady informację o stanie bezrobocia na terenie powiatu limanowskiego oraz działalności PUP w Limanowej za I kwartał 2018 r., w tym o stanie realizacji projektów POKL współfinansowanych ze środków EFS za I kwartał 2018 r. Następnie członkowie Powiatowej Rady Rynku Pracy w Limanowej zapoznali się z informacją z realizacji Powiatowego Programu Promocji Zatrudnienia oraz aktywizacji lokalnego rynku pracy na lata 2017-2023 za 2017 r.

W dalszej części obrad Rada pozytywnie zaopiniowała propozycję zmian w podziale środków Funduszu Pracy i Europejskiego Funduszu Społecznego na finansowanie aktywnych programów realizowanych przez PUP w Limanowej w 2018 roku.

Na zakończenie posiedzenia członkowie Powiatowej Rady Rynku Pracy w Limanowej wyrazili opinię w sprawie umorzenia należności z tytułu zwrotu nienależnie pobranego świadczenia.