Posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy

Uczestnicy podczas głosowania

Wczoraj 16 stycznia w Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy, któremu przewodniczył Wojciech Włodarczyk – członek Zarządu Powiatu Limanowskiego.

W trakcie posiedzenia Rada pozytywnie zaopiniowała wniosek Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej w sprawie wdrożenia eksperymentu pedagogicznego polegającego na utworzeniu kierunku kształcenia w zawodzie nieumieszczonym w klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego – technik spawalnictwa.

W dalszej części posiedzenia członkowie Rady zapoznali się z informacją o stanie bezrobocia na terenie powiatu limanowskiego oraz działalności PUP w Limanowej w 2018 r., którą przedstawił dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Limanowej – Marek Młynarczyk. Członkowie Rady zapoznali się również z wykazem pracodawców i osób, z którymi zawarto umowy w ramach aktywnych programów przeciwdziałania bezrobociu w 2018 r. oraz pozytywnie zaopiniowali przedłożoną przez dyrektora PUP w Limanowej propozycję podziału środków Funduszu Pracy i Europejskiego Funduszu Społecznego na finansowanie aktywnych programów oraz innych zadań fakultatywnych realizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Limanowej w 2019 roku.

Przedmiotem obrad Rady było również podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia opinii co do planowanych zmian w kryteriach realizacji przez PUP w Limanowej aktywnych programów rynku pracy w 2019 r.