Posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy w Limanowej

24 maja w Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyło się posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy. Spotkaniu przewodniczył Wiceprzewodniczący Powiatowej Rady Rynku Pracy w Limanowej Bolesław Żaba. W posiedzeniu udział wzięła Wicestarosta Limanowski i członek Rady Rynku Pracy Agata Zięba.

W trakcie posiedzenia, rada zapoznała się z informacją o aktualnej sytuacji na rynku pracy w powiecie limanowskim, dodatkowo Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Limanowej Marek Młynarczyk  przedstawił członkom Rady informację o stanie bezrobocia na terenie powiatu limanowskiego oraz działalności PUP w Limanowej za I kwartał 2019 r., w tym o stanie realizacji projektów POKL współfinansowanych ze środków EFS za I kwartał 2019 r.

Następnie członkowie Powiatowej Rady Rynku Pracy w Limanowej zapoznali się z informacją z realizacji Powiatowego Programu Promocji Zatrudnienia oraz aktywizacji lokalnego rynku pracy na lata 2017-2023 za 2018 r.

W dalszej części obrad Rada pozytywnie zaopiniowała propozycję zmian w podziale środków Funduszu Pracy i Europejskiego Funduszu Społecznego na finansowanie aktywnych programów realizowanych przez PUP w Limanowej w 2019 roku.

Przedmiotem obrad było również wyrażenie opinii w sprawie przyznania środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na współfinansowanie działań na rzecz kształcenia ustawicznego pracowników jednostek organizacyjnych podległych powiatowi limanowskiemu.

Na zakończenie posiedzenia członkowie Powiatowej Rady Rynku Pracy w Limanowej wyrazili opinię w sprawie umorzenia należności z tytułu zwrotu nienależnie pobranego świadczenia.