Posiedzenie Zarządu Powiatowego OSP – kwiecień 2018

Zarząd Powiatowego OSP

Wczoraj w Starostwie Powiatowym w Limanowej spotkali się przedstawiciele Zarządu Powiatowego OSP, aby wspólnie omówić tematy związane z bieżącym zakresem działań jednostek OSP w powiecie limanowskim.

Podczas spotkania przedstawiciele Zarządu omówili sprawy dotyczące zebrań sprawozdawczych w jednostkach OSP w powiecie limanowskim oraz przygotowań do powiatowych obchodów Dnia Strażaka. W trakcie posiedzenia uczestnicy poruszyli również kwestie związane z organizacją Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, a także Powiatowych Zawodów Sportowo- Pożarniczych zaplanowanych na czerwiec tego roku w Mszanie Dolnej. Następnie Urszula Nowogórska – Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego przedstawiła szczegółowe informacje związane z przyznanymi przez Województwo Małopolskie środkami finansowymi na odnowę jednostek przeciwpożarowych w powiecie limanowskim. Na terenie powiatu limanowskiego dotacje otrzymało dziewięć jednostek OSP:

OSP Jurków Gmina Dobra – 41 560 zł
OSP Wilkowisko Gmina Jodłownik – 41 560 zł
OSP Szczawa Gmina Kamienica – 41 557 zł
OSP Laskowa Gmina Laskowa – 12 468 zł
OSP Wysokie Gmina Limanowa – 31 170 zł
OSP Łukowica Gmina Łukowica 41 560 zł
OSP Łostówka Gmina Mszana Dolna – 27 430 zł
OSP Niedźwiedź Gmina Niedźwiedź – 41 560 zł
OSP Tymbark Gmina Tymbark – 41 560 zł

W kolejnym punkcie st. kpt. Wojciech Frączek – p.o. Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej zaprezentował i omówił działania ratowniczo- gaśnicze przeprowadzone na terenie powiatu w pierwszym kwartale 2018 roku. Na zakończenie przedstawiciele omówili szczegóły związane z organizacją Pielgrzymki dla strażaków z powiatu limanowskiego, która została zaplanowana na sierpień 2018 roku do Sanktuarium Matki Boskiej Szkaplerznej w Pasierbcu.

 

Zarząd Powiatowego OSP
Prezydium Zarządu Powiatowego OSP

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content