Powiat Limanowski przyznał dotacje na renowacje zabytkowych kościołów

Powiat Limanowski przyznał dotacje na renowacje zabytkowych kościołów- plakat informacyjny

 

Jak co roku samorząd Powiatu Limanowskiego przyznał na rok 2020 dotacje na prace konserwatorskie zabytkowych kościołów położonych na terenie powiatu limanowskiego.

Rada Powiatu Limanowskiego podjęła uchwałę o udzieleniu dotacji celowej na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków położonych na obszarze Powiatu Limanowskiego następującym parafiom:

 

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Michała Archanioła w Ujanowicach – dotacja 35.000 zł na zadanie związane z odsłonięciem i pełną konserwacją polichromii wnętrza kaplicy północnej.

 

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej – dotacja 25.000 zł na prace konserwatorskie czterech figur Apostołów: Świętego Jakuba, Świętego Andrzeja, Świętego Jana i Świętego Tadeusza w nawie bocznej lewej.

 

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Andrzeja Apostoła w Łukowicy – dotacja 40.000 zł na pełną konserwację organów (prospektu organowego i instrumentu).

 

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej – dotacja 25.000 zł na konserwację nawarstwień malarskich ścian nawy i chóru.

 

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Mikołaja Biskupa w Skrzydlnej – dotacja 30.000 zł na prace konserwatorskie barokowych ołtarzy – głównego i bocznego.

 

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Antoniego Opata w Męcinie – dotacja 35.000 zł na konserwację nawarstwień malarskich na ścianach i stropie zakrystii i przedsionka.

 

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej – dotacja 20.000 zł na remont kamiennej posadzki.

 

Wsparcie uzyskało 7 parafii, łączna kwota udzielonych dotacji – 210.000 zł.

Ustawa z dnia 23 lipca 2003 roku o ochronie zabytków i opieki nad zabytkami, umożliwia organom samorządowym udzielanie dotacji celowych na ochronę zabytków.

Rada Powiatu Limanowskiego ustaliła i stworzyła możliwości uzyskania przez podmioty mające tytuł prawny do zabytku, wsparcia finansowego na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku który jest wpisany do rejestru zabytków na mocy uchwały Nr XXX/311/14 z dnia 30.04.2014 r.

 

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content