Powiat Limanowski w akcji „Od Powiatu dla Klimatu”

27 kwietnia w ramach kampanii prowadzonej za pośrednictwem Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Limanowej, pn.: ,,Od Powiatu dla Klimatu’’, odbyło się spotkanie z  nauczycielami i uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Męcinie oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Męcinie.

Spotkanie miało charakter prelekcyjno- edukacyjny. Głównym prelegentem spotkania był Nadleśniczy Nadleśnictwa Limanowa Pan Janusz Krywult. Uczniowie wzięli udział w wykładzie na temat znaczenia drzew w przyrodzie oraz mogli się dowiedzieć jak prawidłowo sadzić drzewa. Wydawać by się mogło, że sadzenie drzew to żadna filozofia – ot wystarczy wsadzić je w glebę i po kłopocie. Okazało się, że prawda jest jednak taka,  że nawet podczas tak prostej czynności można popełnić wiele błędów, które zaważą na późniejszym losie posadzonej rośliny. Do niektórych z nich zaliczyć możemy: zły termin sadzenia, niewłaściwie dobrane miejsce, brak wcześniejszego przygotowania gleby oraz nawożenie dołka, w którym sadzimy drzewo.  Po wysłuchaniu części teoretycznej, uczestnicy spotkania, pod okiem Pana Nadleśniczego wspólnie sadzili drzewa. Posadzono różne gatunki drzew liściastych i iglastych.

Podczas spotkania Powiat Limanowski reprezentował Członek Zarządu Wojciech Włodarczyk, który zainicjował całą akcję oraz przyczynił się do jej organizacji. Obecni byli również Proboszcz Parafii Św. Antoniego Opata w Męcinie Ksiądz Witold Machalski, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Męcinie Grzegorz Krzak, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Męcinie Bogdan Woźniak oraz przedstawiciele Grona Pedagogicznego z obydwu szkół.

Zarząd Powiatu Limanowskiego kieruje serdeczne podziękowania na ręce wszystkich zaangażowanych i biorących udział w akcji.