Powiat Limanowski w obiektywie aparatu – nagrody rozdane

Galeria konkursu fotograficznego z obiektywem przez powiat

Podsumowanie konkursu fotograficznego „Z obiektywem przez Powiat” odbyło się 22 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej. Nagrody dla zwycięzców oraz wyróżnionych artystów –fotografów wręczyli m.in. przedstawiciele Powiatu Limanowskiego: Starosta Limanowski Jan Puchała, Wicestarosta Mieczysław Uryga oraz Justyna Tokarczyk Dyrektor Wydziału Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości.

– Już teraz gratuluję wszystkim nagrodzonym w tegorocznym konkursie fotograficznym „Z obiektywem przez Powiat”. Cieszę się, że od kilku lat chętnie angażujecie się i prezentujecie nam piękno naszego powiatu ujęte w obiektywie. To dzięki Wam możemy spojrzeć na miejsca, ludzi i wydarzenia powiatu limanowskiego nieco inaczej i odkryć w nich magię oraz artystyczne piękno. Życzę Wam dalszej realizacji pasji i nieustannego rozwijania się w niej – życzył Starosta Limanowski Jan Puchała.

Rozdanie nagród w konkursie fotograficznym na zdjeciu: Starosta Limanowski, Wicestraosta Limanowksi oraz Dyrektor Bliblioteki

– Dołączam się do życzeń i gratulacji oraz mam nadzieję, że nie tylko będziecie pogłębiać swoją pasję, ale także nadal cieszyć pięknymi fotografiami nasze oczy. Dziękuję również nauczycielom oraz opiekunom za angażowanie uczniów w organizowane przez Powiat Limanowski konkursy – mówił Wicestarosta Limanowski Mieczysław Uryga.

Nagrody w konkursie fotograficznym zostały przyznane w dwóch kategoriach: pejzaż i człowiek.
W kategorii pejzaż nagrodzono:
I miejsce – Jan Dutka
II miejsce – Antoni Król
III miejsce – Kacper Ślusarczyk
Wyróżnienia: Klaudia Czech i Dawid Rosiek

Rozdanie nagród w konkursie: na zdjęciu Jan Dudka

 

W kategorii człowiek nagrodzono:
I miejsce – Krystyna Trzupek
II miejsce – Julia Dziadoń
III miejsce – Aleksandra Urbańczyk
Wyróżnienia: Lidia Folwarska i Karol Górecki

Rozdanie nagród w konkursie: na zdjęciu Krystyna Trzupek - I miejsce

Łącznie 302 prace: „pejzaż” – 224 fotografie oraz „człowiek” – 78 zdjęcia, nadesłane przez 86 uczestników oceniała komisja w składzie Piotr Droździk – atysta -fotograf przewodniczący Komisji, Kamil Bańkowski – artysta – fotograf, Justyna Tokarczyk – Dyrektor Wydziału Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości w Starostwie Powiatowym w Limanowej, a także Marek Dudek – alpinista, podróżnik, fotograf, autor etiud filmowych o tematyce górskiej.

Celem konkursu była ochrona i upowszechnianie (poprzez fotografię) przede wszystkim dziedzictwa społecznego, a także naturalnego i kulturowego Powiatu Limanowskiego, promowanie Powiatu wraz z jego obrzędowością, dorobkiem kultury materialnej i duchowej, folklorem lokalnym, podejmowanymi inicjatywami i zachodzącymi zmianami, a także próba uchwycenia poprzez fotografię zanikających tradycji związanych z Powiatem Limanowskim, a wyrażających się w kulturze lokalnej, stroju, wyglądzie, historii, relacjach międzyludzkich itp. Konkurs miał również na celu rozwijanie zainteresowań i uzdolnień w dziedzinie fotografii.

GALERIA

image_pdfimage_print

Udostępnij