Powiat Limanowski w strefie czerwonej !

Powiat Limanowski w strefie czerwonej - informacja ministerstwa zdrowia, mapa

Zgodnie z wprowadzonymi zasadami regionalizacji Powiat Limanowski oficjalnie osiągnął  wskaźnik zakażeń kwalifikujący do strefy czerwonej.  Minimalny wskaźnik przyrostu przypadków w ciągu 14 dni, który w odniesieniu do liczby mieszkańców, dla naszego powiatu wynosił 158.

W tzw. czerwonych strefach obowiązkowe jest noszenie maseczek lub przyłbic wszędzie w przestrzeni publicznej.

• Wesela i inne imprezy rodzinne mogą się odbywać w grupie do 50 osób.
  • W restauracjach obowiązuje zasada zakrywania ust i nosa oraz maksymalnie 1 osoba na 4 mkw.
  • Kościoły i miejsca kultu religijnego mają limity maksymalnie 1 osoba na 4 m kw., do 150 osób na zewnątrz.
  • W powiatach w czerwonej strefie w kinach zajęte może być 25 proc. miejsc. Parki rozrywki i wesołe miasteczka są nieczynne.
  • Targi i konferencje nie odbywają się. Siłownie, kluby i centra fitness mają ograniczenie – 1 osoba na 10 m kw. Wydarzenia sportowe mogą się odbywać, ale bez publiczności.

Obostrzenia zaczną obowiązywać od jutra 5.09.2020. W Małopolsce w tzw. czerwonej pozostaje nadal miasto Nowy Sącz. Trzecim „czerwonym” powiatem w Polsce jest powiat pajęczański (woj. łódzkie).

Więcej informacji można znaleźć pod adresem.

źródło: Ministerstwo Zdrowia/ facebook