Powiatowa Kampania Czytelnicza „POZYTYWNIE ZACZYTANI”

Rusza I edycja Powiatowej Kampanii Czytelniczej „POZYTYWNIE ZACZYTANI”, promująca książkę i kształtująca nawyki czytelnicze w powiecie limanowskim! W ramach akcji limanowska biblioteka chce docenić najaktywniejszych czytelników z całego powiatu. Wydarzenie honorowym patronatem objął Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

Dnia 28 czerwca /piątek/ na godz. 15.00 zapraszamy „pozytywnie zaczytanych” czytelników z bibliotek na spotkanie autorskie z poetką dla dzieci – Natalią Usenko, córką Danuty Wawiłow, której w tym roku przypada 20. rocznica śmierci. Będzie to swoista inauguracja kampanii, której następne edycje będą w latach kolejnych. Kategoria wiekowa „pozytywnie zaczytanych” będzie także ulegać zmianie. Tegoroczna edycja kampanii adresowana jest do czytelników do lat 10. Po spotkaniu dzieci otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Cele organizowanej po raz pierwszy kampanii będzie promocja książki i czytelnictwa w powiecie; kształtowanie nawyku czytania od najmłodszych lat; promowanie bibliotek w powiecie limanowskim; integracja bibliotek i czytelników z powiatu oraz wskazywanie na biblioteki publiczne jako instytucje kształtujące kulturę czytelniczą i przyjazne młodym. Pamiętajmy: czytanie to najlepsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła…

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content