Powiatowa wypożyczalnia ma nowy sprzęt!

plakat wypożyczalni

Nowy sprzęt do Powiatowej Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego i Ortopedycznego przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej. Na początku lutego br.

Po przeprowadzeniu istotnej w tym zakresie procedury, został zakupiony nowy sprzęt do Powiatowej Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego i Ortopedycznego.

Za kwotę ok. 30 tyś zł zakupiono:

• Łóżko pielęgnacyjne elektryczne – 11 szt.
  • Materac przeciwodleżynowy – 11 szt.
  • Ssak medyczny – 1 szt.

Powiatowa Wypożyczalnia istnieje od 1 lipca 2015 r. W tym czasie ze sprzętu  skorzystało około 280 osób. Wypożyczalnia posiada około 165 urządzeń, które są pomocne osobom z czasową lub trwałą utratą sprawności fizycznej- informuje Agata Zięba członek Zarządu Powiatu Limanowskiego i pomysłodawczyni tego przewdsięwzięcia. Jak wskazuje –  Najczęściej wypożyczany sprzęt to łóżka pielęgnacyjne, balkoniki, wózki inwalidzkie i materace p/odleżynowe.