Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej zakwitło kolorami wiosny

Plakat wystawy

Na zewnątrz zima a w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej zapachniało wiosną a to wszystko za sprawą zbliżającego się wernisażu niecodziennej wystawy makrofotografii pt. „T 1u i teraz ” Lidii Sułkowskiej.

Wernisaż wystawy pt. „Tu i teraz” Lidii Sułkowskiej,  odbędzie się już w najbliższy wtorek
 6 marca br. o godzinie 16.00 w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej /Buzodrom, Rynek 25/ , na który Państwa serdecznie już dziś zapraszamy!

Lidia Sułkowska „Lulika”
 mówi o sobie – makrofotografia – fascynuje mnie, uczy cierpliwości, cieszy i zaskakuje. Uwielbiam interpretować ją na swój własny sposób. Na co dzień zajmuję się grafiką, ale fotografując uznaję zasadę „minimum postprodukcji”. Moje prace są baśniowe, subtelne i barwne. Przypominają obrazy. Tak właśnie widzę ten malutki, niezauważalny gołym okiem, a jakże fascynujący makro świat.

Warto wiedzieć…

Makrofotografia jest ostatnio jednym z najpopularniejszych kierunków fotografii, szczególnie w okresie wiosennym, kiedy przyroda budzi się do życia. Jednocześnie pozwala spojrzeć na codzienne przedmioty z zupełnie nowej strony – to dziedzina, dzięki której możemy odkrywać zupełnie nowe, nieznane dotąd światy. Makrofotografia jest to rodzaj fotografii, w której fotografowany obiekt zostaje odwzorowany w naturalnych rozmiarach lub jest nieznacznie powiększony. Skala odwzorowania waha się w granicach od 1:1 do 10:1 – od wielkości naturalnej do 10-krotnego powiększenia. Często rozszerza się ten obszar do zbliżeń wymagających obiektywów z funkcją makro lub dodatków na 3:1 do 30:1. Aby uzyskać wystarczające powiększenie, konieczne jest na ogół znaczne przybliżenie aparatu do obiektu fotografowanego. Zazwyczaj odległość fotografowania w przypadku makrofotografii jest mniejsza niż 30 cm. Bardzo ważne jest precyzyjne ustawienie ostrości ze względu na fakt, iż podstawowym problemem jest mała głębia ostrości.

Autor : B.Dziedzina\Wydział Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości