Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

plakat eliminacji w sali gimnastycznej

27 kwietnia 2023 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej po raz kolejny przeprowadzany został powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Reprezentacje szkół z terenu powiatu limanowskiego walczyły o cenne nagrody oraz awans do eliminacji wojewódzkich. Honorowy patronat nad turniejem objęli Mieczysław Uryga – Starosta Limanowski oraz Bolesław Żaba – Wójt Gminy Mszana Dolna. Organizatorami są Komenda Powiatowa Policji w Limanowej oraz ZPO Kasinka Mała.
W zawodach wzięło udział 9 drużyn. Zawodnicy musieli wykazać się zarówno wiedzą teoretyczną, jak i praktyczną. Pod okiem policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Limanowej rozwiązywali test ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Przed ratownikami z Auto Moto Klubu Limanowa – prezentowali swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy, a następnie udowodnili sprawność w pokonywaniu toru przeszkód na rowerze. Suma punktów za wykonanie wszystkich zadań zdecydowała o kolejności miejsc.

W klasyfikacji drużynowej:
– w kategorii uczniów w wieku 10-12 lat zajęli:
I miejsce – Zespół Placówek Oświatowych w Kasince Małej
II miejsce – Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Słopnicach
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Szyku

– w kategorii uczniów w wieku powyżej 12 lat:
I miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Limanowej
II miejsce – Zespół Placówek Oświatowych w Kasince Małej
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Wilczycach

Z kolei w klasyfikacji indywidualnej:
– w kategorii uczniów w wieku 10-12 lat:
I miejsce – Jakub Sewiło – Szkoła Podstawowa w Szyku
II miejsce – Klaudia Stożek – Zespół Placówek Oświatowych w Kasince Małej
III miejsce – Wiktoria Pajdzik – Zespół Placówek Oświatowych w Kasince Małej

– w kategorii uczniów w wieku powyżej 12 lat:
I miejsce – Bartłomiej Kaletka – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Limanowej
II miejsce – Karol Frączek – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Limanowej
III miejsce – Dawid Ruciński – Szkoła Podstawowa nr 1 w Szczawie

Drużyny, które stanęły na najwyższym podium, będą reprezentowały powiat limanowski w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim.
Dzięki ofiarności licznych sponsorów zwycięzcy oraz uczestnicy turnieju otrzymali cenne nagrody rzeczowe – rowery, hulajnogi, głośniki, plecaki z akcesoriami, sprzęt sportowo-elektroniczny. Zwycięskim drużynom wręczono okolicznościowe puchary i medale.

info/foto: ZPO Kasinka Mała