Powiatowe Targi Edukacyjne i Dni Otwarte Szkoły

Powiatowe Targi Edukacji i Dni Otwarte Szkół Ponadgimnazajalnych z powiatu limanowskiego odbyły się 21 marca na hali sportowej I LO w Limanowej. Gimnazjaliści odwiedzili stoiska, na których prezentowano oferty edukacyjne szkół średnich z powiatu limanowskiego. Powiat Limanowski reprezentował Dyrektor Edukacji i Sportu Artur Krzak.

s

Podczas Targów uczniowie gimnazjów uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli w ramach Dnia Otwartego. Na stoiskach szkół średnich, młodzież prezentowała lekcje z przedmiotów:
– matematyka i fizyka – „Parabola na miarę naszych czasów”
– język angielski – „Mobile English – interaktywny angielski” oraz „Practice makes perfect! Praktyka czyni mistrza!”
– matematyka – „Jak przechytrzyć kota?”
– geografia – „Dziwny jest ten świat”
– historia – „Prawda czy fałsz?”
– język polski – „Wehikuł czasu”
– biologia – „Owad na talerzu” oraz „Co z oczu to z serca”
– filozofia – „Jaskinia artystów i filozofów”
– chemia – „Chemia w życiu codziennym”
– informatyka – „Uczymy i bawimy się. Mikrokontrolery”
– wychowanie fizyczne – fitness, gry i zabawy podwórkowe

Uczniowie z opiekunami mogli też obejrzeć prezentację szkoły, skosztować przygotowanych przez młodzież smakołyków, porozmawiać z uczniami klas pierwszych i zwiedzić pracownie przedmiotowe.

Targi po raz kolejny cieszyły się sporym zainteresowaniem, pozwoliły gimnazjalistom poznać szkołę, nauczycieli i atmosferę panującą w I LO w Limanowej oraz pozostałych szkołach powiatu. Mamy nadzieję, że wielu z nich pojawi się we wrześniu już w charakterze uczniów w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu limanowskiego. Zapraszamy!

Więcej zdjęć na FACEBOOKU  (Źr.zdj: I LO Limanowa)

GALERIA ZDJĘĆ ZS nr 1 Limanowa