Powiatowo – miejskie obchody Narodowego Święta Żołnierzy Wyklętych

1 marca w Narodowe Święto Żołnierzy Wyklętych odbyły się powiatowo – miejskie uroczystości upamiętniające żołnierzy, którzy po roku 1945 walczyli z sowieckim okupantem o wolność i niezawisłość Polski. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, instytucji i służb, a także młodzież, dzieci i mieszkańcy z terenu powiatu limanowskiego.

Uroczystości rozpoczęły się od „Marszu Pamięci” który z ulicy Fabrycznej w Limanowej/Sowlinach przeszedł na limanowski cmentarz. W przemarszu wzięli udział członkowie limanowskiego Strzelca oraz delegacje z pocztami sztandarowymi.

Główne obchody miały miejsce przy kwaterze wojskowej na Cmentarzu Parafialnym w Limanowej. Modlitwę za dusze poległych żołnierzy odmówił ks. ppłk. Waldemar Rawiński, natomiast insp. Stanisław Dębski – z  Obwodu Małopolska Związku Strzeleckiego STRZELEC odczytał Apel Pamięci. Następnie parlamentarzyści, przedstawiciele samorządów lokalnych, instytucji, służb mundurowych oraz szkół z terenu powiatu złożyli na grobach znicze i wiązanki. Na zakończenie uroczystości odbyła się patriotyczna msza święta w Bazylice Limanowskiej.

Złożenie zniczy przy pominku pamieci. Znicz składa członek zarządu W. Włodarczyk wraz z wiceprzewodniczącym Rady J. pietrzakiem marsz pamieci przez ulice jana pawła w limanowej

Po godzinie 18:00 w Sali kinowej przy ul. Łososińskiej 23 w drugiej części powiatowo – miejskich obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych miał miejsce Koncert Orkiestry Dętej „Echo Podhala” oraz pokaz filmu „Mój Przyjaciel Laluś”.

GALERIA 
image_pdfimage_print

Udostępnij