Powiatowy Konkurs Filmowo-Fotograficzny „Z Obiektywem przez Powiat” oficjalnie zakończony

kolaż zdjęć wygranych w VIII Powiatowy Konkurs "Z obiektywem przez Powiat"

W tym roku powiatowy konkurs miał nieco inne oblicze. Całkowicie przeprowadzony był w formie online, dodatkowo wprowadzono nową kategorię – film krótkometrażowy.

12 listopada zebrała się Komisja Konkursowa która wyłoniła laureatów. Jury jednomyślnie podkreśla zadowolenie z dużego zainteresowania konkursem pomimo niesprzyjającej sytuacji epidemiologicznej w kraju. – Uczestnicy konkursu w swoich fotografiach w obu kategoriach dobrze oddali myśl przewodnią i ideę konkursu, ciekawe zaprezentowali określony w regulaminie temat, wykazali się zróżnicowanym i często krytycznym spojrzeniem na zagadnienie, trafnie interpretując temat: „Jest świat, co zachwyt budzi” – podsumował Przewodniczący Komisji Piotr Droździk. Dalej jury stwierdza, że konkurs jest przedsięwzięciem bardzo ważnym dla promocji powiatu, miasta oraz popularyzacji sztuki fotograficznej i dokumentacji wydarzeń historycznych. Jury przy ocenie tak fotografii jak i filmów brało pod uwagę walory artystyczne, ich poprawność warsztatową oraz zgodność tematyczną z celami i założeniami określonymi w regulaminie konkursu oraz indywidualne podejście do tematu. Oficjalne ogłoszenie wyników w formie on-line było opublikowane 21 listopada br. na profilach społecznościowych organizatorów oraz telewizji internetowej tv28. Słowa uznania dla laureatów  i wszystkich uczestników skierował również Starosta Limanowski Mieczysław Uryga. Relacja z werdyktu dostępna TUTAJ.

Starosta Limanowski podczas nagrania w bibliotece. przewodniczący komisji konkursowej siedzący w fotelu podczas nagrania w bibliotece

członek komisji podczas nagrania w bibliotece. członek komisji podczas nagrania w bibliotece.

Wyniki VIII Powiatowego Konkursu filmowo-fotograficznego „Z Obiektywem przez Powiat”.

Kat.: Człowiek
I miejsce – Krystyna Trzupek za pakiet zdjęć: „Szepty wspomnień”;
II miejsce – Justyna Kurek za zdjęcia: „Czujność” i „Przerwa”;
III miejsce – nie przyznano.
Wyróżnienia:
Jan Dutka – „Zaczytany”
Natalia Dudek – „Stary Człowiek i Kapusta”.

Kat. Pejzaż:
I miejsce – Emilia Cieślak za pakiet zdjęć Kościoła w Skrzydlnej
II miejsca równorzędne
Przemysław Jabłoński za zdjęcia „Beskidzkie mgły”
Krystian Jaworz za zdjęcia:
1. Poranek
2. Warstwy
3. Podróżnicy
4. Poranne mgły
5. Portret mieszkańca
III miejsce – Łukasz Wojtas:
1. Domek poranny
2. Domek zas(y)pany
3. Domek krzywoliniowy
4. Domek przydrożny
5. Domek dobry
Wyróżnienia:
Antoni Król:
1. Zimowy zachód
2. Mróz
3. Idzie wiosna, zima mija
4. Letni wieczór
5. Letni zachód
Szymon Sadowski: cykl zdjęć pt.: „Jesień”
Janusz Wańczyk:
1. Zachód słońca nad Gorcami
2. Panorama Beskidu Wyspowego i Gorców
3. Widok z Mogielicy ponad drzewami
4. Polana Podskały
5. Zachodzące Słońce nad Kamienicą

Kat. Film
I równorzędne miejsca –
Justyna Kurek za film „Babcia” oraz Kacper Florek za Film o Powiecie.
II i III miejsca nie przyznano.

Wyróżnienia w tej kat. dla Kamila Folwarskiego oraz Sylwii Łudzik.

Prace  oceniała  Komisja w składzie :

1. Piotr Droździk  – PRZEWODNICZĄCY KOMISJI

Artysta -fotograf.  Swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych, m.in. Sądeczanie końca wieku, Nowy Sącz 2000, Mój Nikifor – zdjęcia z planu filmowego, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej. Ważniejsze publikacje to m.in., albumy: Spisz, Klasztory polskie – cystersi  ze Szczyrzyca, Bazylika w Nowym Sączu, Nowy Sącz – moje miasto. Sądeczanin roku 2007 w plebiscycie Gazety Krakowskiej.

2. Kamil Bańkowski – CZŁONEK KOMISJI

Artysta – fotograf. Fotografuje od ośmiu lat. Tematem jego prac jest krajobraz i architektura. Fascynuje   go odkrywanie Małopolski, Sądecczyzny i Słowacji .  Ważniejsze publikacje to m.in.  Kapliczki przydrożne południowej Małopolski, Piękno wspólnej krainy, Południowa Małopolska i Północna Słowacja, Parafialny Jordan. Chrzcielnice Diecezji Tarnowskiej. Wystawy indywidualne m.in.,  Piękno wspólnej krainy…, Kościółki Szlaku Architektury Drewnianej. Nagrody, m.in., Transgraniczny dialog kulturowy w obiektywie – MBP Limanowa.

3.  Marek Dudek  –  CZŁONEK KOMISJI

alpinista, podróżnik, fotograf, autor etiud filmowych o tematyce górskiej. Propagator zdrowego stylu życia.

4.  Mateusz Pietrzak – CZŁONEK KOMISJI

Kierownik Biura Promocji, Kultury i Turystyki Starostwa Powiatowego w Limanowej.

Laureatom gratulujemy!

Organizatorami konkursu byli: Starostwo Powiatowe w Limanowej, Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej oraz Miejska Biblioteka w Mszanie Dolnej.  Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

Wszystkie nagrodzone zdjęcie można obejrzeć na naszym FACBOOK’u