Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego

zwyciężcy konkursów językowych. Na zdjeciu wraz z opiekunami i organizatorami wydarzenia

Wczoraj tj. 14 marca w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej odbył się VI Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego oraz II Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego. W wydarzeniu uczestniczył Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, który osobiście wręczył zwycięzcom nagrody.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych, a jego celem było promowanie nauki języka angielskiego i niemieckiego, rozwijanie umiejętności niezbędnych na egzaminach oraz nawiązywanie współpracy ze szkołami w regionie. – informują organizatorzy.

W etapie finałowym wzięło udział 126 uczniów reprezentujących 45 szkół podstawowych i gimnazjalnych z regionu. Uczniowie prezentowali wysoki poziom znajomości języków.

Gratuluję wszystkim uczniom udziału w konkursie. Znajomość języków jest bardzo ważna, dlatego cieszę się, że uczniowie ze szkół z terenu powiatu limanowskiego tak chętnie i z wysokimi wynikami biorą udział w konkursach językowych. Podziękowania składam również rodzicom i nauczycielom, którzy czuwają nad edukacją i rozwojem naszej młodzieży. – mówił podczas konkursu Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, a następnie wręczył nagrody zwycięzcom.

na zdjeciu Starosta Limanowski podczas konkursu starosta wręcza nagrody dla zwycięzców

WYNIKI VI POWIATOWEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO

WYNIKI II POWIATOWEGO KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Patronat Honorowy nad konkursem objął  Starosta Limanowski Mieczysław Uryga. Partnerami konkursu byli: Starostwo Powiatowe w Limanowej, Rada Rodziców działająca przy ZSTiO, Urząd Miasta Limanowa, Urząd Gminy Limanowa, Szkoła Językowa McGregor oraz wydawnictwo językowe Macmillan.

uczniowie podczas pisania testu językowego na sali gimnastycznej w ZSTiO organizatorzy wręczają nagrody dla zwycięzców konkursu

źr. fot.: ZSTiO Limanowa