Powiatowy Konkurs Matematyczny „Śladami Matematyków”

śladami matematyków

30  kwietnia w Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej miało miejsce podsumowanie oraz rozdanie nagród w  Powiatowym Konkursie Matematycznym „Śladami Matematyków” dla uczniów klas III gimnazjum. Honorowy Patronat nad konkursem objął Mieczysław Uryga – Starosta Limanowski. Tegoroczna edycja konkursu przybliżała uczniom postać znanego matematyka Hugona Steinhausa.

W rywalizacji brało udział 106 uczniów z 24 gimnazjów z powiatu limanowskiego. Część pisemna konkursu odbyła się 3 kwietnia i składała się z testu oraz zadań otwartych. W pierwszej części uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące życia i osiągnięć znanego polskiego matematyka. Część drugą stanowiły zadania otwarte z poziomu klasy trzeciej gimnazjum. Zwycięzcy konkursu prezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy zarówno teoretycznej jak i praktycznej.

Podczas rozdania nagród podkreślano znaczenie matematyki we współczesnym świecie oraz jej zastosowania w różnych dziedzinach nauki. Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Limanowej oraz Radę Rodziców przy Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej wręczali: Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej – mgr Joanna Rudek, mgr Jadwiga Sojka – przewodnicząca zespołu matematyków oraz Pan Piotr Zoń – Przewodniczący Rady Rodziców przy Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej.

Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą od lat w konkursie, co świadczyć może o wzroście zainteresowania przedmiotami ścisłymi. Rywalizacja miała na celu rozwijanie wśród uczniów kreatywnego myślenia oraz zainteresowanie matematyką, która poprzez swoją harmonię, powtarzalność oraz zależności znajduje zastosowanie w wielu praktycznych aspektach życia. To dzięki matematycznym umiejętnościom łatwiej zdobyć wykształcenie, które zapewni stałą pracę. Dla uczestników konkurs był także świetną powtórką przed egzaminem gimnazjalnym. – poinformowali organizatorzy wydarzenia.

ZWYCIĘZCY KONKURSU