Powiatowy Konkurs na Ozdobę Choinkową rozstrzygnięty!

Starosta limnaowksi pozuje z wygraną w konkursie pracą - bombką laszką w sai konfereycjnej podczas oceniania prac.

W dniu 17 grudnia rozstrzygnięto Powiatowy Konkurs na Ozdobę Choinkową.  Komisja konkursowa przy ocenie prac, wzięła pod uwagę wykorzystanie materiałów regionalnych, kreatywność, zgodność z tematem oraz wkład pracy włożony w wykonanie ozdób.

Oceniono  26 prac, które wpłynęły do Organizatora Konkursu w terminie wyznaczonym w Regulaminie, czyli do dnia 16.12.2020 r. do  godz. 15:00. Komisja konkursowa w składzie: Mieczysław Uryga Starosta Limanowski (Przewodniczący); Mateusz Pietrzak – Kierownik Biura Promocji, Kultury i Turystyki Starostwa Powiatowego w Limanowej; Joanna Zawada – pracownik Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej oraz koordynator wystaw i wydarzeń PCIT , a także Beata Woźny – florysta, wykładowca przedmiotów zawodowych o tematyce florystycznej, przyznali nagrodę główną oraz wyróżnienia.

Nagrodę główną – bon w wysokości 500,00 zł otrzymała pani Magdalena Kurzeja za bombkę „Laszka”.

Zdjęcie wygranej pracy w konkursie- bombka laszka. Bombka z granatowego folkowego materiału z biała koronką, czerwoną wstazką i koralami.

W gronie wyróżnionych znaleźli się:

  • Magdalena Król,
    Wyróżniona praca. Drewniana zawieszka z malowanym krzyżem milenijnym i widok nocą na limanową z lotu ptaka.
  • Józefa Wierzycka,Biała, ażurowa gwiazda na czubek choinki
  • Katarzyna Steczowicz,Ręcznie malowane pierniczki w świąteczne wzory. Aniołek, ptak, krasnal i choika z napisem cicha noc.
  • Stanisław Zapałaeko szopka z gałęzi, szyszek i mchu. Na środku figura jezuska w złóbku na zołtej folkowej tkaninie.

Gratulujemy laureatom tym bardziej, że konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a komisja oceniająca miała niełatwe zadanie, aby wśród tak wielu pięknych i wyjątkowych ozdób wybrać i nagrodzić kilka z nich.

Wszystkie konkursowe prace już od dziś można podziwiać w Powiatowym Centrum informacji Turystycznej w Limanowej. Znalazły swoje honorowe miejsce na świątecznym drzewku w limanowskim PCIT.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, że tak chętnie dzielili się swoim talentem i świątecznym nastrojem zawartym w każdej ozdobie z dbałością o bożonarodzeniowe tradycje naszego regionu.

GALERIA

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content