Powiatowy Maraton Czytelniczy podsumowany!

Sala Kameralna wypełniona po brzegi, półgłosem czytane fragmenty tekstu „Nad Niemnem“ na korytarzach i w pomieszczeniach biblioteki, grupki młodzieży z powieścią Orzeszkowej w ręce, kilka godzin przesłuchań…tak w skrócie można streścić dzień przesłuchań.

Najlepsi z całego Powiatu Limanowskiego wzięli wczoraj udział w bitwie na słowa w czytelniczym konkursie pod nazwą Maraton Czytelniczy. Od marca trwały eliminacje gminne, z których trzy pierwsze miejsca kwalifikowały się do finału.
Przybyłych uczniów i Komisję Konkursową przywitała i całość prowadziła Joanna Michalik – dyrektor Biblioteki.
Uczestników oceniała Komisja Konkursowa w składzie:
– Przewodniczący Komisji – dr Artur Czesak – dialektolog, leksykograf, juror poetyckich konkursów im. Zosi Smreczyńskiej, juror Limanowskiej Słazy;
– Beata Góra – kierownik Wydziału Gromadzenia, Opracowania i Udostępniania Zbiorów Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu, absolwentka filologii polskiej oraz bibliotekoznawstwa (polonista oraz bibliotekarz);
– Agata Kaleta – Kierownik Działu Informacyjno – Bibliograficznego Sądeckiej Biblioteki Publicznej im. Józefa Szujskiego w Nowym Sączu;
– Mateusz Pietrzak – Dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Turystyki Starostwa Powiatowego w Limanowej.

Nagrody wręczali Mieczysław Uryga – Starosta Limanowski oraz Władysław Bieda – Burmistrz Miasta Limanowa.

Wyniki Powiatowego Maratonu Czytelniczego:
I miejsce: Fryderyk Pachut – gmina Limanowa
II miejsce: Tomasz Radzik – miasto Limanowa
III miejsce: Julia Smoter – gmina Limanowa
Wyróżnienia:
Milena Trybus – gmina Mszana Dolna
Julia Białkowska – gmina Łukowica
Magdalena Węgrzyn – gmina Jodłownik
Patrycja Niedośpiał – gmina Mszana Dolna
Jan Sobuś – miasto Limanowa
Aleksandra Koza – Gmina Dobra
Milena Kurek – gmina Dobra
Anna Gancarz – gmina Łukowica
Julia Pazdur – gmina Jodłownik
Justyna Bolisęga – gmina Dobra
Przemysław Woźniak – gmina Limanowa
Karolina Sowa – miasto Limanowa
Karol Olchawa – gmina Laskowa
Emila Domiter – gmina Łukowica
Jakub Hyrc – gmina Kamienica
Miłosz Franczyk – gmina Kamienica

Honorowy Patronat nad wydarzeniem sprawowali: Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Źródło,fot. MBP Limanowa