Powiatowy Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich – UWAGA! – Zmiana daty i miejsca imprezy

 

W związku z zapowiadanymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi ulega zmianie miejsce i termin organizacji tegorocznego XX Powiatowego Przeglądu Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Limanowskiego.  Wydarzenie odbędzie się 28 sierpnia – SOBOTA – na placu przy Limanowskim Domu Kultury.

 

 

W tegorocznym przeglądzie udział wezmą następujące Koła Gospodyń Wiejskich:

– KGW KGW „Śwarne Gosposie” z Kamienicy Dolnej
– KGW Łososina Górna
– KGW Męcina
–  KGW Podłopień
– Stowarzyszenie KGW Rupniów – Centrum
– Stowarzyszenie KGW Słopnice

Powiatowy Przegląd jest kwalifikacją na kolejne przeglądy:

  • Małopolski Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego w Jabłonce (2 – 3 października 2021 r.) na podstawie scenek obyczajowych i potraw regionalnych
  • Festiwal Folklorystyczny „Limanowska Słaza” (listopad 2021 r.) – scenki obyczajowe oraz śpiewacy

Tegoroczne występy oceniać będzie Komisja w składzie:

– Marta Smólczyńska (etnolog MCK Sokół Nowy Sącz )

– Zofia Skwarło (konsultant w zakresie kultury ludowej organizator seminariów i warsztatów dla Kół Gospodyń Wiejskich, konsultant ruchu folklorystycznego )

-Bogdan Matusik (muzyk)

Na uczestników wydarzenia bez zmian czekać będą występy artystyczne i pyszne, regionalne potrawy przygotowane przez Panie z KGW Powiatu Limanowskiego biorących udział w przeglądzie. Najmłodsi będą mogli skorzystać z malowania twarzy oraz wziąć udział w zabawach i konkursach z animatorami. Zapraszamy również na specjalnie przygotowane teleturnieje prowadzone przez profesjonalną agencję eventową HULA EVENTS: m.in. nietypowe Koło Fortuny, limbo oraz Powiat Limanowski „w rozumie” teleturniej elektroniczny.

Serdecznie zapraszamy!

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content