Powstaje druga część „Księgi Limanowian” – przedłużony trermin na składanie ankiet

Trwają prace związane z wydaniem drugiej części „Księgi Limanowian. Biografie ludzi związanych z Ziemią Limanowską”. Publikacja przedstawia życiorysy cenionych i zasłużonych dla Ziemi Limanowskiej jak i całego Powiatu Limanowskiego ludzi, którzy wywarli znaczący wpływ na kształtowanie się „Małej Ojczyzny”. Autorką książki jest pochodząca z Mordarki dr Elżbieta Ciborska. Wydawnictwu patronują Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, Wójt Gminy Słopnice Adam Sołtys oraz Wójt Gminy Tymbark Paweł Ptaszek.

Pierwszym ważnym etapem tworzenia drugiej części Księgi Limanowian jest praca nad przygotowaniem indeksu nazwisk. W tym celu autorka opracowała ankietę w której zamieszczane będą biografie ważnych osób związanych z Limanowszczyzną i całym regionem. Zachęcamy do włączenia się w tworzenie publikacji, tak ważnej w kontekście udokumentowania historii naszej małej Ojczyzny.

Ankieta jest dostępna tutaj.

Ankiety oraz ewentualne dodatkowe informacje i uzupełnienia wraz z fotografią należy przesłać na adres: ul. Koszykowa 3/24, 00-564 Warszawa lub pocztą elektroniczną: ciborska@wp.pl w terminie do końca czerwca 2023 r.

Zamieszczamy również rekomendację Pana prof. Józefa Szymona Wrońskiego do wydania drugiej części Księgi Limanowian.