Pożegnanie Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej insp. Dariusza Urbanika

pożegnanie insp. Dariusza Urbanika Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej składa Starosta Limanowski Mieczysław Uryga

22 lutego br. w Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej odbyło się uroczyste pożegnanie insp. Dariusza Urbanika Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku przez dowódcę, a następnie przybliżono przebieg kariery zawodowej komendanta Urbanika. Po odczytaniu rozkazu o odwołaniu z zajmowanego stanowiska nastąpiła ceremonia pożegnania Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej insp. Dariusza Urbanika ze sztandarem, po której insp. Urbanik złoży meldunek o zdaniu obowiązków służbowych.

Następnie głos zabrał p.o. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, który podziękował Komendantowi Powiatowemu Policji w Limanowej za wzorowa służbę i doskonałą współpracę. W dalszej kolejności zaproszeni goście oraz kadra kierownicza składali życzenia pomyślności i dziękowali za wysoki profesjonalizm, zaangażowanie oraz pełną poświęcenia służbę. Atmosfera spotkania wywołała wzruszenie na wielu twarzach. Każdy z przemawiających podkreślał, że ciężko się pożegnać ponieważ współpraca z insp. Urbanikiem układała się wzorcowo.

Insp. Dariusz Urbanik do służby przyjęty został w 1991 roku. Od początku służby  związany był  z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym.  Z dniem 1 lipca 2000 roku rozpoczął służbę w Wydziale w Nowym Sączu Zarządu w Krakowie Centralnego Biura Śledczego KGP, a we wrześniu 2008 roku został mianowany naczelnikiem tegoż wydziału. W kwietniu 2013 roku został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Zakopanem.

Od dnia 16 listopada  2015 roku do 22 lutego 2019 roku pełnił służbę na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej.

W pożegnaniu Komendant uczestniczyli m.in.: p.o. I Zastępca  Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie inspektor Robert Strzelecki, Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu insp. Jarosław Tokarczyk, Komendant Powiatowy Policji w Bochni insp. Tadeusz Stachak, Komendant Powiatowy Policji w Myślenicach insp. Maciej Kubiak, Komendant Powiatowy Policji w Zakopanem insp. Piotr Dziekanowski, były Komendant Powiatowy Policji w Wieliczce insp. Piotr Banasik, Pani Urszula Nowogórska – Radna Sejmiku Województwa Małopolskiego, władze samorządowe powiatu limanowskiego: Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz Radny Powiatu Limanowskiego Jan Puchała , Prokurator Rejonowy  w Limanowej Pan Mirosław Kazana, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej –mł. bryg. Wojciech Frączek, Kapelan Policyjny– ksiądz dr Kazimierz Fąfara, oraz policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

pożegnanie insp. Dariusza Urbanika Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej przez pracowników