Poznaliśmy zwycięzców eliminacji powiatowych 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Zwycięzcy eliminacji powiatowych 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

5 marca br. odbyły się powiatowe eliminacje 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Wyłoniły one 6 osób, które już 31 marca wezmą udział w etapie rejonowym Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Komisja konkursowa wskazując na wysoki poziom eliminacji, jednocześnie podkreślała wartość słowa mówionego w świecie ukierunkowanym na obraz świecie. Należy podkreślić również fakt, że w eliminacjach przeprowadzanych w powiecie limanowskim bierze udział najliczniejsze grono uczestników.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym, a osobom które zakwalifikowały się do eliminacji rejonowych życzymy powodzenia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia: GALERIA .

Poniżej – pełny  protokół z obrad Sądu Konkursowego.

PROTOKÓŁ
eliminacji powiatowych
65. OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO
które odbyły się w Limanowskim Domu Kultury dnia 5 marca 2020 r.

Komisja w składzie:

• Janusz Michalik – specjalista ds. animacji kultury i teatru w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu
  • Małgorzata Witkowska – pedagog, logopeda w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Limanowej
  • Krystian Jaworz – kompozytor, aranżer, kierownik artystyczny Limanowskiej Orkiestry Kameralnej działającej przy Limanowskim Domu Kultury

po wysłuchaniu 24 uczestników w tym 16 wykonawców w Turnieju recytatorskim, 3 wykonawców w Turnieju poezji śpiewanej, 3 wykonawców w Turnieju wywiedzione ze słowa i 2 wykonawców w Turnieju teatrów jednego aktora, postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W TURNIEJU RECYTATORSKIM
I nagrodę wraz z kwalifikacją do udziału w Eliminacjach Rejonowych w kat. młodzież szkół ponadpodstawowych otrzymuje Joanna Szubryt z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. Józefa Tischnera w Limanowej.
II nagrodę wraz z kwalifikacją do udziału w Eliminacjach Rejonowych w kat. młodzież szkół ponadpodstawowych otrzymuje Aleksandra Szewczyk z I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana w Limanowej.
III nagrodę wraz z kwalifikacją do udziału w Eliminacjach Rejonowych w kat. młodzież szkół ponadpodstawowych otrzymujeSandra Duplak z I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana w Limanowej.

W TURNIEJU POEZJI ŚPIEWANEJ
Nagrodę wraz z kwalifikacją do udziału w Eliminacjach Rejonowych otrzymuje Magdalena Mól z Zespołu Szkół nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej.

W TURNIEJU WYWIEDZIONE ZE SŁOWA
Nagrodę wraz z kwalifikacją do udziału w Eliminacjach Rejonowych otrzymuje Aneta Zimirska z Limanowskiego Domu Kultury.

W TURNIEJU TEATRÓW JEDNEGO AKTORA
Nagrodę wraz z kwalifikacją do udziału w Eliminacjach Rejonowych otrzymuje Aleksandra Trojanowska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana w Limanowej.

Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy za udział, a zdobywcy pierwszych trzech miejsc także nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Limanowej i dyplomy za zdobyte miejsca.

Na tym protokół zakończono i podpisano.

źródło: LDK