Poznaliśmy zwycięzcę plebiscytu na „Turystyczną Perłę Powiatu Limanowskiego 2021”

Znamy laureatów drugiej edycji plebiscytu na „Turystyczną Perłę Powiatu Limanowskiego 2021”, którego celem jest promowanie najciekawszych i najbardziej atrakcyjnych turystycznie  miejsc na terenie naszego powiatu.  „Turystyczną Perłą Powiatu Limanowskiego 2021″ została Ścieżka Dydaktyczno – Przyrodnicza na górze Paproć. W czwartek 28 października br.  Statuetkę i okolicznościowy list na ręce Wójta Gminy Tymbark Pawła Ptaszka wręczył Starosta Limanowski Mieczysław Uryga wraz z Zarządem Powiatu Limanowskiego.

Plebiscyt odbywał się w dwóch etapach. W pierwszym za pomocą formularza on-line każdy mógł zgłosić swoja propozycję kandydata do tytułu. Spośród nadesłanych zgłoszeń internauci w drodze głosowania internetowego wyłonili zwycięzcę. Dziś możemy oficjalnie ogłosić wyniki – zwycięzcą tegorocznego tytułu „Turystyczna Perłą Powiatu Limanowskiego” 2021 została Ścieżka Dydaktyczno – Przyrodnicza na górze Paproć, uzyskując 52,3% wszystkich oddanych głosów. Na drugim miejscu znalazł się Kasina Bike Park, a trzecie miejsce przypadło w udziale Chacie „na końcu” Świata w Słopnicach. Serdecznie gratulujemy! Dziękujemy internautom za wszystkie  propozycje i oddane głosy których było aż ponad 4 tysiące.

Do plebiscytu zgłoszone były również następujące obiekty:

 1. Pasieka u Jakubka, Łostówka
 2. Mogielica
 3. Młodzieżowy Ośrodek Rekolekcyjno – Rekreacyjny na Śnieżnicy
 4. Skiełek w gminie Łukowica
 5. Wieża widokowa pod Jaworzem
 6. Wystawa Przyrodnicza Gorczańskiego Parku Narodowego w Porębie Wielkiej
 7. Tężnia solankowa w Parku hrabiów Wodzickich w Porębie Wielkiej
 8. Szlak Velo Limanowski
 9. Góra Szczebel z punktem widokowy na Kasinkę Małą
 10. Gospodarstwo agroturystyczne „Widokówka” Łososina Górna
 11. Dwór w Świdniku
 12. Baza Szkoleniowo – Wypoczynkowa Lubogoszcz

O Turystycznej Perle Powiatu Limanowskiego 2021: Ścieżka Dydaktyczno – Przyrodnicza na górze Paproć

Ścieżka Dydaktyczno – Przyrodnicza na górze Paproć (645 m. n.p.m.) im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich AK została oficjalnie otwarta 10 czerwca tego roku podczas Rajdu Górskiego „Szlakiem Papieskim” na trasie Tymbark – Góra Paproć -Tymbark. Projekt turystyczno – edukacyjny powstały na terenie Gminy Tymbark to możliwość odbycia interesującej wycieczki oraz miłego spędzenia czasu wśród zieleni. Dziesięć tablic informacyjnych zamieszczonych na wyznaczonej, malowniczej trasie, zawiera informacje między innymi o drzewostanie, gatunkach lasotwórczych, ptakach i zwierzynie leśnej, grzybach oraz paprociach i mchach i charakterystykę tutejszego ekosystemu górskiego. Na trasie roztacza się również panorama przedstawiająca szczyty górskie: Mogielicę, Łopień oraz Modyń. Na ścieżce nie brak również informacji o historii regionu, związanej m.in. z lokalnym ruchem partyzanckim czasów II Wojny Światowej.

Projekt powstał przede wszystkim z myślą o dzieciach i młodzieży, jednak każdy turysta znajdzie tu mnóstwo interesujących informacji pozwalających lepiej poznać urokliwy region i środowisko Paproci. To wyjątkowe połączenie aktywnego wypoczynku, ekologii i nauki. Ważnym celem ścieżki edukacyjnej jest zwiększenie świadomości ekologicznej, zwłaszcza wśród młodego pokolenia jak również tworzenie więzi z regionem i jego przyrodą. Zapraszamy do wędrówki trasą Ścieżki przyrodniczo – edukacyjnej na górze Paproć – nowej Turystycznej Perły Powiatu Limanowskiego!

Przypominamy również o rozpoczętej we wrześniu akcji z nagrodami „Odkrywcy Powiatu Limanowskiego”. Więcej informacji na ten temat  można znaleźć TUTAJ

Zapraszamy do udziału!

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content