Premia lotna 59. Małopolskiego Wyścigu Górskiego już 5 czerwca w Limanowej

Za nami prolog 59. edycji Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Ta renomowana, międzynarodowa impreza kolarska rozgrywana na terenie Małopolski to równocześnie „sprawdzian” dla kolarzy przygotowujących się m.in. do Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio. W sobotę 5.06 w Limanowej o godz. 15.28 planowana jest premia lotna Wyścigu, którego finał nastąpi 6 czerwca 2021 w Nowym Targu.

3 czerwca nastąpiło rozpoczęcie – prolog Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Pierwszy etap to półtorakilometrowa ciągła wspinaczka w okolicach wiekowego Klasztoru Kamedułów w Lasku Wolskim. Wczoraj peleton zameldował się Wieliczce, by stamtąd rozpocząć jazdę w kierunku myślenickiej Góry Chełm. Ten właśnie szczyt będzie finiszem liczącego 124 kilometry etapu. W sobotę 5 czerwca kolarze wyruszą spod zbudowanego w XIV wieku niepołomickiego Królewskiego Zamku. Dopingowani brawami od tamtejszych kibiców, zmierzać będą ku rynkowi Nowego Targu. Będzie to finałowy, a zarazem najdłuższy, mierzący 142 kilometry etap tegorocznej edycji MWG.

Szczegółowy Program Wyścigu znajduje się na stronie Organizatora  : https://tourofmalopolska.eu/informcje-sportowe/program/

Kolarskie zmagania można śledzić na bieżącą na oficjalnej stronie internetowej Polskiego Związku Kolarskiego

Zwieńczeniem niedzielnego etapu będzie ukryty między starymi drzewami wierzchołek Przehyby. Znajduje się on na wysokości 1 175 m n.p.m. I podobnie jak w poprzednich edycjach, tak i tym razem prawdopodobnie zdecyduje on o końcowej klasyfikacji tego prestiżowego wydarzenia.

Patronat honorowy nad Małopolskim Wyścigiem Górskim objął Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego. Partnerem głównym jest Województwo Małopolskie. Patronatami medialnymi wydarzenia zostały największe regionalne redakcje: TVP3 Kraków, Radio Kraków oraz Gazeta Krakowska.

źr.:  UM Limanowa

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content