Prezydent monitorował skalę zniszczeń w powiecie limanowskim

Wizyta Prezydenta RP w powiecie limanowskim na terenach dotknietych podtopieniem

Dzisiaj w nocy Prezydent Andrzej Duda wraz z europoseł Beatą Szydło, wojewodą Piotrem Ćwikiem oraz posłem Wiesławem Janczykiem odwiedził Powiat Limanowski. W Jodłowniku, jednej z najbardziej dotkniętych nawałnicami gminie, monitorował skalę zniszczeń. Wizyta prezydenta była odpowiedzią na zaproszenie starosty limanowskiego, który w niedzielę podczas posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, przedstawił prezydentowi sytuację powodziową w powiecie limanowskim i poprosił o wizytę w regionie.

– Dziękuję, że Pan prezydent odpowiedział na moje zaproszenie i odwiedził dotknięty żywiołem powiat limanowski. Miałem okazję osobiście przekazać aktualną informację na temat zniszczeń w regionie. Poinformowałem prezydenta o podjętych już działaniach prewencyjnych oraz poprosiłem o rządowe wsparcie na przeciwdziałanie i usuwanie skutków powodzi w najbardziej poszkodowanych gminach – podkreśla Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

W spotkaniu udział wzięli również: Przewodnicząca Rady Powiatu Ewa Filipiak, członek Zarządu Józef Jaworski, Stanisław Nieczarowski oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Wojciech Frączek.

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content