Projekt EkoMałopolska zaprezentowany podczas V Forum Green Smart City w Krakowie

Forum Green Smart City Kraków 2019
Inteligentne miasta i wsie, walka ze smogiem, zrównoważony rozwój, biogospodarka i ekologia – to najważniejsze spośród zagadnień poruszanych podczas spotkań i dyskusji w ramach V Forum Green Smart City. Podczas pierwszego dnia wydarzenia przedstawione zostały m.in. działania realizowane w ramach projektu ekoMałopolska.

W Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego odbyła się już piąta edycja Forum Green Smart City. Głównym celem konferencji jest ułatwienie wymiany informacji i doświadczeń pomiędzy władzami samorządowymi, uczelniami, funduszami ochrony środowiska, organizacjami pozarządowymi, przedsiębiorcami oraz mieszkańcami Małopolski – wszystkimi zainteresowanymi tematyką inteligentnych technologii dla miast i wiosek.

Podczas drugiego dnia forum podjęte zostały tematy związane z inteligentną infrastrukturą miejską, edukacją ekologiczną oraz zrównoważonym rozwojem.

Forum Green Smart City organizuje Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie w ramach Związku Uczelni InnoTechKrak – V Forum Green Smart City. Wydarzenie współfinansowane jest ze środków uzyskanych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Forum Green Smart City Kraków 2019

źródło: www.małopolska