Projekt o Tytusie Czyżewskim zakończony!

12 bibliotek z powiatu limanowskiego, ponad 600 uczestników wszystkich wydarzeń, blisko 750 magnesów, wykonanych podczas warsztatów, kilkadziesiąt prac w konkursie plastycznym, warsztaty teatralne z Teresą Dzielską, popis recytatorski, spotkania i wykłady – tyle działo się w projekcie „Tytus Czyżewski – pierwszy elektromagnetyczny poeta i malarz z Przyszowej”. Podczas finałowego spotkania Powiat Limanowski reprezentował Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

W prawie jesienne już, wrześniowe popołudnie podsumowano całościowo projekt. Ostatni punkt na literacko – artystycznej wędrówce z Tytusem Czyżewskim wypełniony został przez Alicję Baluch – prof. zw. dr hab. – literaturoznawca, profesor zwyczajny Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Pani profesor w świetnym stylu przedstawiła i zwięźle omówiła życie i twórczość głównego bohatera projektu. Jak sama podkreślała, o jego twórczości – zarówno tej artystycznej, jak i literackiej – można mówić godzinami. Każdy tekst i każdy obraz daje ogromne pole do interpretacji. Tak więc było i o malarstwie i o wierszach, w bardzo ciekawy sposób. Po wystąpieniu Pani Alicji Baluch nastąpiło podsumowanie i ogłoszenie wyników w dwóch konkursach, organizowanych w ramach całego projektu: konkursie recytatorskim i plastycznym. Dyplomy wręczał Starosta Limanowski – Mieczysław Uryga, który obok Burmistrza Miasta Limanowa, sprawował Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem.
Całość wydarzenia prowadziła Dyrektor Biblioteki – Joanna Michalik.

A oto laureaci w konkursach: plastycznym:
Kat. DZIECI:
Miejsce I Izabela Gancarczyk;
Miejsce II Marta Skrzekut;
Amelia Styblińska;
Wiktoria Matras;
Miejsce III Filip Mielczarek;
Krystian Kożuch.
Wyróżnienia:
Wiktoria Adamiec;
Klara Michorczyk;
Emilia Atłas;
Antoni Czaja;

Nagroda specjalna Organizatorów: Nikola Hybel.

Kat. SENIORZY:
1. Miejsce I – Halina Wacławik
2. Miejsce II – Katarzyna Bierowiec
3. Miejsce III – Kazimierz Ficzkowski

Wyróżnienie: Praca grupowa Senior + z Mszany Dolnej.
Konkurs recytatorski:
I miejsce: Łukasz Król za recytację wiersza „Nie wiedziała” oraz Kacper Sabura za interpretację „Lajkonik w chmurach” (frag.)
II miejsce: Hubert Guzik za „Pastorałki” oraz Urszula Raczek za wiersz „Melodia tłumu”
III miejsce: Zuzanna Kedroń – „Oczy tygrysa”.
Wyróżnienia:
Kinga Pacut, Zuzanna Liszka, Klaudia Jakubiec.
Partnerem w Zadaniu był GOKSiT wraz z GBP w Łukowicy – Filia w Przyszowej.
Organizatorzy dziękują wszystkim zaangażowanym w projekt: Partnerom: Dyr GOKSiT Jarosławowi Czaja oraz Kierownik Biblioteki Katarzynie Bochenek, uczestnikom, prowadzącym warsztaty i spotkania: Monice Zielińskiej-Klimczak oraz Teresie Dzielskiej, nauczycielom, rodzicom, komisjom dwóch konkursów oraz TV28 i RDN Nowy Sącz za patronat medialny.

Zadanie dofinansowane ze środków MKiDN w ramach programu: PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI.

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content